"Zaśpiewała" w języku migowym, skradła całe show. Występ stał się hitem sieci

Autor Aleksandra Olbryt - 2 Sierpnia 2020
wydarzenie, język migowyŹródło: https://www.uke.gov.pl/

Wydarzenie, które na zawsze zmieniło bieg historii... W sobotę obchodziliśmy 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. Każdego roku 1 sierpnia Warszawiacy są bardziej skłonni do zadumy, a o godz. 17, zwanej godziną "W", wielu z nich ukradkiem ociera łzy wzruszenia. Jednak nie brakuje też radosnych akcentów.

Wydarzenie transmitowane przez TVP i pozytywny akcent

Wydarzenie sprzed 76 lat co roku odżywa na nowo w sercach Polaków. Jednak mimo smutnego i podniosłego charakteru wczorajszej rocznicy koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" na terenie stołecznego Muzeum Powstania Warszawskiego miał swoje "ciepłe" momenty. Serca wszystkich skradła tłumaczka języka migowego - Małgorzata Limanówka. Z niezwykłą energią i zaangażowaniem "śpiewała" dla osób niesłyszących między innymi "Warszawo, moja Warszawo", "Siekiera, motyka", "Sanitariuszka Małgorzatka", "Zośka", "Hej chłopcy, bagnet na broń", czy "Chłopcy silni jak stal". Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniła orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy i Chór Warszawiacy. Między piosenkami wyświetlano wspomnienia powstańców i czytano powstańcze listy. Pod koniec publiczność, składająca się z kilkuset osób, odśpiewała hymn Polski.

Dzisiaj grzeje:
1. Poważny wypadek w Warszawie. Kobieta spadła z kładki na jezdnię
2. Porażający skok zakażeń, kolejny rekord. Liczba, która mrozi krew

Polacy zdecydowali, chcą zmiany w 500 plus. Świadczenie przyjmie inną formę?Polacy zdecydowali, chcą zmiany w 500 plus. Świadczenie przyjmie inną formę?Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kinga Duda zrobiła coś niezwykle wymownego podczas zaprzysiężenia. Drobny szczegół mówi więcej niż tysiąc słów
  2. Utrata prawa jazdy za... regulację wycieraczek. Nadchodzi rewolucja w przepisach?
  3. Zaskakująca decyzja Rafała Trzaskowskiego. Nie będzie go na ważnym wydarzeniu
  4. Kolejny polityk zarażony koronawirusem. COVID-19 potwierdzono u posła
  5. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje wybitny polski psycholog
  6. Fani legendarnego zespołu pogrążeni w żałobie. Niestety, nie żyje
Nowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannieNowe ognisko koronawirusa na Mazowszu. Ponad 100 osób na kwarantannieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News