Poseł nie wytrzymał. Powiedział, co myśli o policji. Padły ostre słowa

Autor Karolina Kraushar - 21 Sierpnia 2020
Wydarzenia wstrząsnęły posłemŹródło: Policja, Otwock

Wydarzenia, które miały miejsce w ostatnim czasie na ulicach Warszawy sprowokowały jednego z posłów do wyrażenia swojego sprzeciwu. - W Polsce ruszyła fala prymitywizmu, który został uruchomiony propagandą państwową wymierzoną przeciwko środowiskom LGBT - powiedział polityk w piątek w programie "Fakty po Faktach".

Wydarzenia wstrząsnęły posłem

Bartłomiej Sienkiewicz, poseł Koalicji Obywatelskiej, zabrał głos w sprawie ostatnich wydarzeń związanych z postawą policji względem osób biorących udział w manifestacji LGBT+. Zaniepokoiło go to, że policja "przesuwa granice swoich działań". Protesty miały miejsce na początku sierpnia w Warszawie i były związane z decyzja sądu o dwumiesięcznym areszcie dla aktywistki Margot. Jest ona podejrzana o uszkodzenie pojazdu z homofobicznymi sloganami oraz o atak na kierującą tym pojazdem kobietę. Podczas manifestacji doszło do zatrzymania przez policję 48 osób.

Dzisiaj grzeje:
1. Tragiczny finał zdarzenia w stolicy. Policja potwierdziła, nie przeżył
2. Emerytury 2021. Kwoty świadczeń mogą się znacznie zmienić

Sienkiewicz o działaniach policji

Bartłomiej Sienkiewicz w "Faktach po Faktach" podał w wątpliwość metody, jakich użyli funkcjonariuszy podczas protestu. - Uważam, że zastosowano metody, które są zarezerwowane do obezwładniania groźnych przestępców, bandytów, a nie ludzi, którzy stosowali bierny opór - zaznaczył. - Obezwładnianie za pomocą przyciskania głowy kolanem do bruku i wykręcaniem rąk, jest uzasadnione wtedy, gdy funkcjonariusz ma poczucie osobistego zagrożenia ze strony osoby zatrzymywanej - zauważył.

Były ważniejsze wydarzenia

Poseł Koalicji Obywatelskiej powiedział również, że podczas protestów społeczności LGBT+ działy się "ważniejsze sprawy w świetle prawa i świetle spraw obywatelskich". - Niedopuszczanie adwokatów, skandaliczna sytuacja na jednej z komend, gdzie kłamano adwokatom, że zatrzymani tam nie przebywają, podczas gdy od podwórka byli ładowani i wywożeni gdzie indziej - dodał poseł.

Fala prymitywizmu

Sienkiewicz powiedział w studiu, że "w Polsce ruszyła fala prymitywizmu, który został uruchomiony propagandą państwową wymierzoną przeciwko środowiskom LGBT". - Ta propaganda miała cel absolutnie polityczny, była fragmentem kampanii wyborczej, którą prowadziło Prawo i Sprawiedliwość - zauważył Sienkiewicz.

Sienkiewicz: szczucie ludzi na ludzi

- Szczucie ludzi na ludzi powoduje, że jednostki proste, prymitywne reagują w coraz bardziej agresywny sposób, nie zdając sobie sprawy z własnych czynów - powiedział Sienkiewicz. I dodał, że: to jest poruszenie marginesu, ludzi, którzy są skłonni do agresji i wyładowują ją na najsłabszych, na najbardziej napiętnowanych społecznie. To jest straszne, to polityka prowadzona przy pomocy szczucia na mniejszości - podkreślił Sienkiewicz.

Zaniepokojony szukał jej kilka dni. Wyczerpana kobieta leżała przy torowiskuZaniepokojony szukał jej kilka dni. Wyczerpana kobieta leżała przy torowiskuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. O czym milczy Agnieszka Woźniak-Starak. Kilka faktów, które mogą być zaskoczeniem dla wielu
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Potwierdzili, będą poważne zmiany w stolicy. Już 7 września, trzeba się przygotować
  4. Odszedł wybitny Polak. Media przekazały smutną informację
  5. „Mamo, przestań”. Skandaliczne zachowanie w Warszawie, w głowie się nie mieści.
  6. Polsat przekazał porażające informacje. Nie żyją już 223 osoby, koszmar w Polsce
W jednej chwili cały ładunek znalazł się na drodze. Wszystko zablokowane, trzeba uważaćW jednej chwili cały ładunek znalazł się na drodze. Wszystko zablokowane, trzeba uważaćCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News