Wielkie zmiany, ogromne zaskoczenie. Podano jak głosowano w województwach

Autor Mateusz Dolak - 12 Lipca 2020
Z ostatniej chwiliŹródło: Wikipedia, By Adrian Grycuk, Praca własna, CC/ Wikipedia, By Jakub Szymczuk, Praca własna, CC

IPSOS publikuje kolejne sondażowe dane o wyborach prezydenckich. Okazuje się, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wygrał w dziewięciu województwach, a prezydent Polski Andrzej Duda w siedmiu. Oznacza to duże zmiany w porównaniu z pierwszą turą.

Gdzie głosowano na Trzaskowskiego?

Największe poparcie Trzaskowski miał w województwie pomorskim - 66,4 proc. Kolejno w: lubuskim (63,1 proc.), zachodniopomorskim (63,1 proc.), dolnośląskim (58,6 proc.), opolskim (55,6 proc.), w wielkopolskim (55,3 proc.), kujawsko-pomorskim (53,9 proc.), warmińsko-mazurskim (53,1 proc.), śląskim (52,3 proc.).

Dzisiaj grzeje:
1. Niebezpieczna bakteria w popularnych kanapkach i hamburgerach. Pod żadnym pozorem ich nie jedz
2.Szykują się protesty wyborcze. Wiadomo, kiedy spłyną pierwsze

Gdzie głosowano na Dudę?

Duda zdecydowanie wygrał w wygrał w województwie podkarpackim - zdobył 72,6 proc. głosów. Kolejno przekonał do siebie wyborców w lubelskim (64,4 proc.), świętokrzyskim (63,4 proc.), podlaskim (60 proc.), łódzkim (57,1 proc.), małopolskim (57,2 proc.) i mazowieckim (51 proc.). Powyższe dane oznaczają, że Trzaskowski odbił "sześć" województw w porównaniu do pierwszej tury. Są to województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, opolskie, śląskie, warmińsko-mazurskie i wielkopolskie.

Wybory 2020 - wyniki

Z sondaży exit poll wynika, że Andrzej Duda zdobył 50,4 procent poparcia, a Rafał Trzaskowski 49,6 procent. Jak pisaliśmy, pracownia poinformowała, że na podstawie tego badania nie da się wskazać zwycięzcy wyborów prezydenckich. Margines błędu przy sondażu exit poll wynosi 2 punkty procentowe. Według sondaży frekwencja wynosiła 68,9 procent.

Chwila i z dachu nic nie zostało. Zniszczone budynki, powalone drzewa i zalane ulice. Ogromna nawałnica wywołała wiele szkódChwila i z dachu nic nie zostało. Zniszczone budynki, powalone drzewa i zalane ulice. Ogromna nawałnica wywołała wiele szkódCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Holecka nawet nie udawała w programie na żywo. Jej mina po ogłoszeniu sondażowych wyników mówi wszystko
  2. Zdjęcia - Zwolennik Andrzeja Dudy postanowił w nietypowy sposób wyrazić poparcie
  3. Wypadek podczas skoku ze spadochronem. Na miejsce wysłano śmigłowiec LPR
  4. Ogromna wpadka w smsie od RCB. Media sprawdziły wiadomość, w alercie zapomnieli o rodzicach z dziećmi
  5. "Piękne wyładowanie doziemne". Niesamowite zdjęcie nawałnicy nad Warszawą
  6. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
Wybuch gazu w Grójcu. Trwa akcja ratunkowa, strażacy ewakuują budynekWybuch gazu w Grójcu. Trwa akcja ratunkowa, strażacy ewakuują budynekCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News