Pierwsza taka sytuacja w historii. IPSOS potwierdził. Nie da się wskazać kto wygrał. Polacy czekają do jutra

Autor Mateusz Dolak - 12 Lipca 2020
Wybory prezydenckie 2020Źródło: East News

O godzinie 21 Polacy poznali sondażowe wyniki wyborów. Są to dane exit poll dla telewizji TVP, TVN i Polsatu. Różnica jest tak mała, że IPSOS stwierdził, że nie da się wskazać zwycięzcy wyborów. Polacy muszą poczekać aż PKW policzy wszystkie głosy.

Wyniki wyborów prezydenckich

Jak pisaliśmy, o godzinie 21 głoszono sondażowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Według sondażu exit poll najwięcej głosów otrzymał Andrzej Duda - 50,4 proc. Rafał Trzaskowski uzyskał 49,6 proc.. Należy pamiętać, że to wyniki sondażowe, które mogą być obarczone błędem statystycznym. Exit poll jest to sondaż, który w dniu wyborów jest przeprowadzany przez agencję badawczą na zlecenie największych stacji telewizyjnych. Badani są wyborcy, którzy po opuszczeniu lokalu wyborczego odpowiadają na pytanie dotyczące wyboru swojego kandydata. Na podstawie tak zebranych danych przedstawiany jest prognozowany wynik wyborów. Margines błędu to dwa procent, dlatego wszystko może się zmienić.

Dzisiaj grzeje:
1. Niebezpieczna bakteria w popularnych kanapkach i hamburgerach. Pod żadnym pozorem ich nie jedz
2.Kontrolują już w całym kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kary sypią jak z rękawa, możesz zapłacić 681 zł

Wybory prezydenckie 2020

Wyborcy swój głos do urny mogli wrzucać od godziny 7.00 do 21.00. Wybory prezydenckie odbyły się w formie mieszanej. Tradycyjnie w lokalach wyborczych oraz korespondencyjnie. W drugi sposób mogły głosować osoby które przebywały na kwarantannie, lub dobrowolnie wybrały taką formę. PKW w piątek,10 lipca poinformowała, że najprawdopodobniej oficjalne wyniki wyborów prezydenckich poznamy w poniedziałek wieczorem. Możliwe jest jednak to, że na wyniki będziemy musieli czekać, aż do wtorku do godziny 23.00.

Chwila i z dachu nic nie zostało. Zniszczone budynki, powalone drzewa i zalane ulice. Ogromna nawałnica wywołała wiele szkódChwila i z dachu nic nie zostało. Zniszczone budynki, powalone drzewa i zalane ulice. Ogromna nawałnica wywołała wiele szkódCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naprawdę się tak ubrał. Członek komisji wyborczej odwołany w natychmiastowym trybie
  2. Zdjęcia - Zwolennik Andrzeja Dudy postanowił w nietypowy sposób wyrazić poparcie
  3. Wypadek podczas skoku ze spadochronem. Na miejsce wysłano śmigłowiec LPR
  4. Ogromna wpadka w smsie od RCB. Media sprawdziły wiadomość, w alercie zapomnieli o rodzicach z dziećmi
  5. "Piękne wyładowanie doziemne". Niesamowite zdjęcie nawałnicy nad Warszawą
  6. Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy już zagłosowali. Uwagę wszystkich skupił jeden szczegół, nie mogli oderwać oczu
Wybuch gazu w Grójcu. Trwa akcja ratunkowa, strażacy ewakuują budynekWybuch gazu w Grójcu. Trwa akcja ratunkowa, strażacy ewakuują budynekCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News