Istny rekord. Trzy okręgi w Warszawie miały 100 procent frekwencji

Autor - 30 Czerwca 2020
WarszawaŹródło: Pixabay

Warszawskie komisje wyborcze pobiły frekwencyjne rekordy. W trzech komisjach wyborczych zorganizowanych w warszawskich szpitalach w wyborach prezydenckich 2020 zagłosowały wszystkie osoby do tego upoważnione. Rekordową frekwencję odnotowano również w dwóch obwodowych komisjach na terenie Śródmieścia.

Frekwencyjne rekordy w Polsce

Frekwencje w wyborach prezydenckich 2020 była największa od 25 lat. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej wyniosła ona 64,51 procent. Mimo panujących upałów i pandemii koronawirusa do urn wyborczych poszło ponad 19 milionów obywateli, którzy oddali łącznie 19 425 459 ważnych głosów. Jak podało PKW najliczniej udział w wyborach prezydenckich 2020 wzięli mieszkańcy Mazowsza - 70,34 procent. Z kolei miastem wojewódzkim, które najliczniej ruszyło do urn była Warszawa.

Dzisiaj grzeje:
1. Wybory 2020. Trzaskowski wygrał w trzech powiatach i Warszawie. Reszta Mazowsza głosowała na Dudę
2. Wielu Polaków nawet nie wie, że przysługuje im dodatkowy, płatny urlop. Lepiej go nie stracić

Wybory prezydenckie 2020 w Warszawie w liczbach

Frekwencja w stolicy wyniosła 74,4 procent. Jak poinformowało PKW, w Warszawie wydano 1 013 730 kart do głosowania i wyjęto 12 777 kart z kopert przeznaczonych do głosowania korespondencyjnego. Warszawiacy oddali w sumie 1 023 381 ważnych głosów, a liczba osób uprawnionych do głosowania w stolicy wyniosła 1 378 929.

Wybory 2020. Jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Ogromne zaskoczenieWybory 2020. Jak głosowali sąsiedzi Jarosława Kaczyńskiego. Ogromne zaskoczenieCzytaj dalej

Frekwencje wyborcze w warszawskich dzielnicach?

Trzy warszawskie dzielnice, gdzie odnotowano największą frekwencję wyborczą to: Wilanów (81,93 procent), Ursynów (80,13 procent) i Wesoła (78,78 procent). Tuż za podium uplasował się Wawer (78,13) o Żoliborz (77,57 procent). Najmniej mieszkańców poszło do urn na Pradze-Północ (67,80 procent), w Śródmieściu (70,5 procent) i na Woli (70,82 procent).

Gdzie w Warszawie odnotowano stuprocentową frekwencję?

W trzech obwodach głosowania utworzonych na terenie warszawskich szpitali odnotowano stuprocentową frekwencję. Wszyscy uprawnieni do głosowania wzięli udział w wyborach prezydenckich 2020 w Szpitalu Klinicznym im. księżnej Anny Mazowieckiej przy Karowej (33 osoby), Szpitalu Specjalistycznym Inflancka (39) oraz w Szpitalu Bielańskim (138). Rekordową frekwencję odnotowano również w komisji wyborczej w szkole podstawowej nr 41 przy Drewnianej, gdzie frekwencja wyniosła 99,87 procent (nie zagłosowały jedynie dwie upoważnione do oddania głosu osoby) oraz w szkole podstawowej numer 210 przy Karmelickiej, gdzie frekwencja wyniosła 99,79 procent (nie zagłosowały tylko cztery uprawnione osoby).

Jak głosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego? Są wyniki podane przez PKWJak głosowali sąsiedzi Rafała Trzaskowskiego? Są wyniki podane przez PKWCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje wybitny kompozytor, jego muzykę znał każdy. Tragiczne doniesienia o zdobywcy Oscara
  2. Agnieszka Radwańska nagle zabrała głos ws. swojej ciąży. Momentalnie posypały się gratulacje, fani są w euforii
  3. Wybory 2020. Trzaskowski wygrał w trzech powiatach i Warszawie. Reszta Mazowsza głosowała na Dudę
  4. Nietrzeźwa matka zasnęła, ojciec poszedł do baru. 3,5-letnia dziewczynka została bez opieki
  5. Dopiero teraz ujrzały światło dzienne. Poruszające zdjęcia z akcji strażaków po tragedii w Warszawie
  6. Rząd właśnie podjął ostateczną decyzję. Od 17 lipca w całej Polsce znika ważny zakaz
Mazowsze głosowało inaczej niż Warszawa. Kto wygrał w województwie?Mazowsze głosowało inaczej niż Warszawa. Kto wygrał w województwie?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News