Przed chwilą podano sondażowe wyniki I tury wyborów. Kto zdobył najwięcej głosów w wyborach prezydenckich 2020?

Autor - 28 Czerwca 2020
Wyniki wyborów prezydenckich 2020Źródło: wawainfo.pl

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. O godzinie 21 zamknięto lokale wyborcze. Według sondażowych wyników do drugiej tury wyborów prezydenckich 2020 przechodzi dwóch kandydatów: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Frekwencja w wyborach prezydenckich była bardzo wysoka. W wyborach kandydowało 11 osób, ale tylko dwóch kandydatów przejdzie do drugiej tury. Kto zdobył największe poparcie wyborców? Jakie są sondażowe wyniki wyborów?

Wybory prezydenckie 2020 - wyniki

Od godziny 7 rano przed lokalami wyborczymi ustawiały się kolejki obywateli, chcących oddać głos na swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Lokale wyborcze zamknięto o godzinie 21. Chwilę po zamknięciu lokali przekazano pierwsze sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. Decyzją wyborców w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 spotka się dwóch kandydatów: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Zgodnie z kalendarzem wyborów prezydenckich 2020 druga tura głosowania odbędzie się 12 lipca.

Andrzej Duda - 41,8 procent
Rafał Trzaskowski - 30,4 procent
Szymon Hołownia - 13,3 procent
Krzysztof Bosak - 7,4 procent
Robert Biedroń - 2,9 procent
Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6 procent
Marek Jakubiak - 0,5 procent
Paweł Tanajno - 0,3 procent
Waldemar Witkowski - 0,3 procent
Stanisław Żółtek - 0,3 procent
Mirosław Piotrowski - 0,2 procent

Dzisiaj grzeje:
1. Fala wezbraniowa nad Wislą w Warszawie. Woda zalała popularne schodki i plażę
2. Najnowsze informacje dotyczące frekwencji wyborczej. Aż ciężko uwierzyć w dane

Wybory prezydenckie 2020 - frekwencja

PKW przez cały dzień informowała o wzrastającej frekwencji wyborczej. Do godziny 12 udział w wyborach prezydenckich 2020 wzięło 24,08 procent uprawnionych do głosowania Polaków. Dla przypomnienia w wyborach prezydenckich, które odbyły się pięć lat temu, frekwencja wyborcza o godzinie 12 wynosiła znacznie mniej - 14,61 procent. Kolejne dane PKW ogłosiła po godzinie 17. Dowiedzieliśmy się, że frekwencja wynosiła już 47,89 procent. PKW o godzinie 22 zorganizuje konferencję, na której poznamy całkowitą frekwencję w wyborach prezydenckich 2020. Przypominamy, że pięć lat temu w pierwszej turze wyborów frekwencja wyniosła 48,96 procent.

Kobieta spacerowała po balustradzie na siódmym piętrze. Ledwo stała na nogachKobieta spacerowała po balustradzie na siódmym piętrze. Ledwo stała na nogachCzytaj dalej

Na czym polega sondaż exit poll od Ipsos?

Wyniki sondażu exit poll od Ipsos zostały ogłoszone po godzinie 21, czyli po zamknięciu lokali wyborczych i zakończeniu ciszy wyborczej. Zawierają informacje o procentowym poparciu dla poszczególnych kandydatów na prezydenta Polski w skali całego kraju, a także informacje o frekwencji wyborczej w wyborach prezydenckich 2020.

Skąd wiadomo, kto wygrał wybory prezydenckie 2020?

Na pytanie, skąd tak szybko wiadomo, kto zwyciężył w wyborach prezydenckich 2020, odpowiada sam Ipsos: "Ipsos przeprowadzi badanie exit poll podczas głosowania w wyborach prezydenckich. W dniu 28 czerwca 2020 r. badanie zostanie przeprowadzone przed 500 losowo wybranymi lokalami wyborczymi". - "Ankieterzy firmy Ipsos poproszą osoby, które oddały głos, o wypełnienie krótkiej ankiety. Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej, przedstawione zostaną szacunkowe wyniki głosowania" - podaje Ipsos w komunikacie.

Samolot spadł na ziemię w pobliżu lotniska. Maszyna rozbiła się w lesie w WarszawieSamolot spadł na ziemię w pobliżu lotniska. Maszyna rozbiła się w lesie w WarszawieCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Awantura w lokalu wyborczym. "Pomocnik dziennikarza TVP nie chciał się wylegitymować"
  2. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  3. Piękna Karolina rozbiła się na motocyklu. Nowe fakty w sprawie tragicznego wypadku
  4. Dziwne zachowanie motorniczego tramwaju. Zaniepokojony pasażer wysłał nam nagranie
  5. Dramatyczne wezwanie. "Po ulicy pełza jakiś dwumetrowy gad. Przyjedźcie szybko"
  6. Dramatyczna sytuacja w kolejnej części Polski. Burza spowodowała ogromne zniszczenia i niebezpieczeństwo, wstrząsające zdjęcia
Wstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancjiWstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancjiCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News