Jak oceniasz wynik wyborów? Idziesz na drugą turę? Czekamy na wasze opinie

Autor Alicja Guz - 28 Czerwca 2020
Andrzej Duda i Rafał TrzaskowskiŹródło: gov.pl/um.warszawa.pl

Ogłoszono pierwsze sondażowe wyniki wyborów. W drugiej turze o głosy Polaków walczyć będą: Andrzej Duda (41,8 procent) i Rafał Trzaskowski (30,4 procent). Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Hołownia z 13,3 procent poparcia. Jak oceniacie wyniki wyborów? Piszcie w komentarzach na naszym Facebookowym profilu.

Wybory prezydenckie 2020. Wyniki

Od samego rana przed lokalami wyborczymi ustawiały się kolejki obywateli, którzy chcieli oddać głos na swojego kandydata w wyborach prezydenckich 2020. Lokale wyborcze zamknięto o godzinie 21. Wówczas zakończyła się też cisza wyborcza. Chwilę później przekazano pierwsze sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020. Decyzją wyborców w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 spotka się dwóch kandydatów: Andrzej Duda, który według danych IPSOS uzyskał 41,8 procent poparcia i Rafał Trzaskowski, na którego zagłosowało 30,4 procent wyborców upoważnionych do głosowania. Zgodnie z kalendarzem wyborów prezydenckich 2020 druga tura głosowania odbędzie się 12 lipca.

Dzisiaj grzeje:
1. Fala wezbraniowa nad Wislą w Warszawie. Woda zalała popularne schodki i plażę
2. Biedronka obniża od dzisiaj ceny. Już wiemy, co kupisz taniej

Duda wygrywa na wsi, Trzaskowski w mieście

Według sondażu wyborczego przeprowadzonego przez IPSOS Andrzej Duda wygrywa wśród wyborców mieszkających na wsi. Gdyby głosowała tylko wieś, druga tura wyborów nie byłaby potrzebna. Okazuje się bowiem, że na obecnego prezydenta zagłosowało 54,7 procent mieszkańców wsi. Z kolei na jego kontrkandydata Rafała Trzaskowskiego jedynie 19,8 procent. Odwrotna sytuacja jest w przypadku głosów oddanych przez mieszkańców największych miast, w których mieszka powyżej 500 tys. mieszkańców. Tam na kandydata Koalicji Obywatelskiej, czyli Rafał Trzaskowskiego głosowało 47,2 procent mieszkańców. Z kolei na Andrzeja Dudę głos oddało 24,7 procent mieszkańców największych polskich miast. Zaskoczeniem był również wybór mieszkańców Warszawy, o którym pisaliśmy TUTAJ.

Wybory prezydenckie 2020. Duża frekwencja

Wybory prezydenckie 2020 zmobilizowały miliony Polaków, by pójść do urn wyborczych. Według pierwszych sondaży frekwencja wyborcza wyniosła 62,9 procent. To zdecydowanie więcej niż pięć lat temu. Wówczas w pierwszej turze wyborów frekwencja wyniosła 48,96 procent.

Fala wezbraniowa nad Wislą w Warszawie. Woda zalała popularne schodki i plażęFala wezbraniowa nad Wislą w Warszawie. Woda zalała popularne schodki i plażęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mam talent znika z anteny TVN. Marcin Prokop poprowadzi zupełnie inny program
  2. Mieli walczyć "na niby". Jeden z zawodników doznał koszmarnej kontuzji, nagranie dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  3. Samolot spadł na ziemię w pobliżu lotniska. Maszyna rozbiła się w lesie w Warszawie
  4. Dziwne zachowanie motorniczego tramwaju. Zaniepokojony pasażer wysłał nam nagranie
  5. Z ostatniej chwili: Kierowca autobusu był pod wpływem. Są już oficjalne wyniki badań
  6. Mało kto wie, co łączy Eleni z bratem męża. Nie chodzi tylko o więzy rodzinne, fani przecierają oczy ze zdumienia
Pilny komunikat sanepidu. Płyn do dezynfekcji może być szkodliwy, natychmiast go wyrzućPilny komunikat sanepidu. Płyn do dezynfekcji może być szkodliwy, natychmiast go wyrzućCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News