Wybory prezydenckie 2020. Na kogo głosować? Lista kandydatów

Autor - 26 Czerwca 2020
Wybory prezydenckie 2020. Kandydaci. Na kogo głosować?Źródło: gov.pl

Już w niedzielę 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie 2020. Pierwotnie obywatele z prawem do głosowania mieli udać się do urn 10 maja, jednak epidemia koronawirusa uniemożliwiła organizację wyborów prezydenckich w pierwszym terminie. O fotel prezydenta ubiega się 11 kandydatów. Na kogo głosować w wyborach? Lista kandydatów na prezydenta w wyborach 2020.

Wybory prezydenckie 2020

Już 28 czerwca odbędą się wybory prezydenckie 2020. Początkowo - przed pandemią koronawirusa w Polsce - wybory miały się odbyć 10 maja. Mimo prób zorganizowania ich w sposób korespondencyjny w pierwotnym terminie, nie doszło do realizacji przedsięwzięcia i skończyło się wyłącznie na planach. Finalnie obywatele do urn udadzą się w niedzielę. Nie tylko termin wyborów 2020 uległ zmianie. Po przełożeniu terminu wyborów nastąpiły roszady na liście kandydatów ubiegających się o fotel prezydenta. Z kandydatury na stanowisko prezydenta zrezygnowała Małgorzata Kidawa-Błońska startująca z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Nowym kandydatem ugrupowania został prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodatkowo o stanowisko prezydenta będzie ubiegać się także bezpartyjny Waldemar Witkowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Ścieki znów wleciały do Wisły. Władze się tłumaczą, mieszkańcy są oburzeni
2. Trzeci sondaż i trzecia porażka obecnego prezydenta. W drugiej turze brakuje mu już 3 pkt. procentowych

Wybory 2020. Lista kandydatów na prezydenta. Na kogo głosować?

Polska Komisja Wyborcza zatwierdziła listę kandydatów na prezydenta w tegorocznych wyborach. Już w niedzielę 28 czerwca na karcie do głosowania znajdziemy nazwiska: Roberta Biedronia startującego z ramienia Lewicy, Krzysztofa Bosaka z Konfederacji, Obecnego prezydenta RP Andrzeja Dudę, który jest kandydatem popieranym przez partię PiS, Szymona Hołownię - kandydat bezpartyjny. Na liście znaleźli się również: Marek Jakubiak z Federacji dla Rzeczpospolitej, Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL-u, Mirosław Piotrowski z Ruchu Prawdziwa Europa, kandydat bezpartyjny Paweł Tanajno. Z ramienia Koalicji Obywatelskiej o stanowisko prezydent będzie ubiegać się Rafał Trzaskowski. Na listach wyborczych znajdzie się również kandydat bezpartyjny Waldemar Witkowski oraz Stanisław Żółtek z Kongresu Nowej Prawicy.

Kto może ubiegać się o fotel prezydenta?

Kandydaci, którzy startują w wyborach prezydenckich muszą zebrać i przekazać PKW 100 tysięcy podpisów, mieć ukończone 35 lat w dniu wyborów oraz posiadać prawa wyborcze do Sejmu. Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma ponad połowy wszystkich oddanych głosów niezbędne będzie przeprowadzenie drugiej tury wyborów, która miałaby się odbyć 12 lipca 2020 roku.

Pali się. Kłęby dymu nad Warszawą. Co się dzieje? [Wideo]Pali się. Kłęby dymu nad Warszawą. Co się dzieje? [Wideo]Czytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Nikt nie może być pozbawiony życia bez decyzji odpowiednich władz". Niepokojące słowa Jarosława Kaczyńskiego na konwencji
  2. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  3. Nagłe testowanie na komendzie. Przebadano prawie dwa tysiące policjantów
  4. Chore, zaniedbane i martwe zwierzęta w schronisku na Mazurach. Stanowcza reakcja władz Warszawy, pomogą psom
  5. Cała Polska szuka zaginionego szopa. Wysoka nagroda dla znalazcy. Widziałeś tego słodziaka?
  6. Nieludzkie, porwał 2 nastolatków i zmusił ich do przerażających czynów. Szczegóły przyprawiają o ciarki
Pilny komunikat policji w sprawie noszenia maseczek. Naloty i masowe kontrole w sklepach to fake newsPilny komunikat policji w sprawie noszenia maseczek. Naloty i masowe kontrole w sklepach to fake newsCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News