50 tysięcy za rekordową frekwencję w wyborach. Nowy pomysł w kontrze do "Bitwy o wozy"

Autor Alicja Guz - 24 Czerwca 2020
pieniądzeŹródło: Pixabay

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło konkurs pod tytułem "Bitwa o wozy". Gmina do 20 tys. mieszkańców, która uzyska największą frekwencję w pierwszej turze wyborów i tym samym pokona pozostałe gminy w swoim województwie, otrzyma wóz strażacki. Pojawiła się samorządowa odpowiedź na tę akcję. Stowarzyszenie "Metropolia Warszawa" ogłosiła konkurs "Głosujesz? Zyskujesz!". Nagrodą jest 50 tys. zł dla gminy, która uzyska największą frekwencję podczas wyborów prezydenckich 28 czerwca.

Wybory 2020 50 tysięcy dla gminy

Stowarzyszenie "Metropolia Warszawa" ogłosiła profrekwencyjny konkurs "Głosujesz? Zyskujesz!". Nagrodę w wysokości 50 tys. złotych otrzyma gmina, która uzyska największą frekwencję podczas wyborów prezydenckich w niedzielę 28 czerwca. - Chcielibyśmy, aby obywatele w namacalny sposób poczuli, że ich głos ma znaczenie. To właśnie suma tych pojedynczych głosów wskaże prezydenta na niełatwy czas, w którym przyjdzie się nam wszystkim mierzyć zarówno z dalszym ciągiem epidemii koronawirusa, jak i z kryzysem gospodarczym - powiedziała burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan, skarbnik Stowarzyszenia.

Dzisiaj grzeje:
1. Ścieki znów wleciały do Wisły. Władze się tłumaczą, mieszkańcy są oburzeni
2. Maseczki koniecznie znów na twarzy, choć Polacy stawiają opór. Do kontroli ma włączyć się nawet policja

Gminy z okolic Warszawy

Jak podaje na swojej stronie Stowarzyszenie, w uchwale zarządu SMW z 22 czerwca 2020 roku znalazł się odpowiedni zapis. "W przypadku zarządzenia drugiej tury wyborów, wsparcie finansowe zostanie przekazane gminie, w której średnia frekwencja z obydwu tur będzie najwyższa". W profrekwencyjnej akcji 'Głosujesz? Zyskujesz!" udział wezmą wszystkie gminy będąca członkami Stowarzyszenia "Metropolia Warszawa". SMW zrzesza 32 gminy położone w tzw. Obszarze Metropolitalnym Warszawy, określanym jako "warszawski stołeczny”. Są to: Błonie, Cegłów, Dębe Wielkie, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Halinów, Izabelin, Jadów, Józefów, Karczew, Legionowo, Lesznowola, Łomianki, Marki, m. st. Warszawa, Michałowice, Milanówek, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Nadarzyn, Nieporęt, Osieck, Piaseczno, Piastów, Podkowa Leśna, Radzymin, Stare Babice, Tłuszcz, Wiązowna, Wieliszew, Wołomin, Żabia Wola.

Nietrzeźwy kierowca rozbił się na Grochowskiej. Uszkodzone cztery auta, dwa pasy zablokowaneNietrzeźwy kierowca rozbił się na Grochowskiej. Uszkodzone cztery auta, dwa pasy zablokowaneCzytaj dalej

Wybory prezydenckie w Polsce

- Przed pięcioma laty w pierwszej turze było to 48,96 proc. a w drugiej - 55,34 proc. Rekordowy pod tym względem był rok 1995, kiedy to w obu turach frekwencja wyraźnie przekroczyła 60 proc. Mamy nadzieję, że w najbliższą niedzielę uda nam się przynajmniej zbliżyć do tego wyniku, a w wariancie optymistycznym - pobić go - powiedział wiceprezes SMW, burmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz.

Odpowiedź na profrekwencyjną akcję rządu

Konkurs "Głosujesz? Zyskujesz!" jest samorządową odpowiedzią na profrekwencyjna akcję MSWiA "Bitwa o wozy". - W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki - ogłosił wiceminister MSWiA Maciej Wąsik podczas konferencji prasowej w sobotę 20 czerwca. 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych w całości sfinansuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wartość każdego pojazdu to niemal 800 tys. zł.

Ważne słowa ministra w mediach. Gigantyczna powódź po burzach i ulewach w Polsce nam nie groziWażne słowa ministra w mediach. Gigantyczna powódź po burzach i ulewach w Polsce nam nie groziCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zatrważająca, okropna historia. Matka fotografowała nieletnią córkę bez ubrań, zdjęcia miała wysyłać księdzu
  2. Justyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzie
  3. Nagłe testowanie na komendzie. Przebadano prawie dwa tysiące policjantów
  4. Śmiertelny wypadek na Mazowszu. Mężczyzna został potrącony przez śmieciarkę
  5. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  6. Bardzo smutna wiadomość z ostatniej chwili. Rodzina przekazała najczarniejszą wiadomość, nie żyje legendarny polski dziennikarz
Uwaga, salmonella. Pilny apel GIS. Natychmiast zwróć produkt do sklepuUwaga, salmonella. Pilny apel GIS. Natychmiast zwróć produkt do sklepuCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News