Minister zdrowia wydał ważną rekomendację. Chodzi o drugą turę wyborów prezydenckich

Autor Alicja Guz - 5 Lipca 2020
minister zdrowia Łukasz SzumowskiŹródło: premier.gov.pl

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski nie zarekomendował Państwowej Komisji Wyborczej kolejnych gmin do głosowania korespondencyjnego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Podobnie jak w pierwszej turze wyborów, głosowanie wyłącznie korespondencyjne odbędzie się w dwóch gminach w Polsce - Baranów (województwo wielkopolskie) i Marklowice (województwo śląskie).

Głosowanie korespondencyjne w dwóch gminach

Przed pierwszą turą wyborów prezydenckich 2020, Państwowa Komisja Wyborcza na wniosek ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego wydała uchwałę zarządzającą głosowanie wyłącznie drogą korespondencyjną w dwóch polskich gminach - Baranów (województwo wielkopolskie) i Marklowice (województwo śląskie). Decyzją Łukasza Szumowskiego również w drugiej turze wyborów w tych gminach odbędzie się wyłącznie głosowanie korespondencyjne.

Dzisiaj grzeje:
1. Porażające. Piorun wpadł do mieszkania. Ogromne szkody, zalane dwa piętra
2. Szykują nową opłatę, resort jest na "tak". Będziemy musieli dopłacać po 300 zł na zakupach

Ważna rekomendacja ministra zdrowia

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał, że Łukasz Szumowski nie zarekomendował PKW kolejnych gmin, w których głosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich miałoby się odbyć wyłącznie drogą korespondencyjną. - Przeanalizowaliśmy cały kraj, każdy powiat pod kątem nowych, aktywnych przypadków, gminy pod kątem zapadalności na koronawirusa i z analizy wszystkich danych wynika, że nie ma w tej chwili żadnej gminy, w której nastąpiłby nagły znaczący przyrost przypadków lub pogorszenie się sytuacji epidemicznej - powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Poprawa widoczna na Śląsku

Wojciech Andrusiewicz zauważył, że: "W żadnej innej gminie sytuacja nie pogorszyła się na tyle, żeby wprowadzić głosowanie wyłącznie korespondencyjne - wręcz dostrzegamy poprawę, szczególnie na Śląsku". Przypominamy, że druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca. Zmierzą się w niej urzędujący prezydent Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

14-latek ukradł samochód. Policja zatrzymała go w drodze nad morze14-latek ukradł samochód. Policja zatrzymała go w drodze nad morzeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pałac Prezydencki. Człowiek przebrany za Andrzeja Dude rozdawał musztardę
  2. Wielki sukces Igi Świątek. Polka była bezlitosna w trakcie turnieju, prawdziwa dominacja i wielkie zwycięstwo
  3. Chcą wprowadzić zmiany w kodeksie pracy. Wielu ludzi będzie zadowolonych
  4. Lidl ogłosił, że czasowo zamknie swoje sklepy. W sieci jest lista gdzie nie zrobisz zakupów
  5. Prezydent zapowiedział ważną zmianę. Za chwilę ruszy procedura. Chodzi o konstytucję
  6. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje wspaniały polski aktor
Pilny komunikat WORD. Egzaminy na prawo jazdy w Warszawie odwołanePilny komunikat WORD. Egzaminy na prawo jazdy w Warszawie odwołaneCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News