Ważne zmiany w komunikacji miejskiej. Od soboty będą nowe rozkłady i linie

Autor Julian Bakuła - 15 Października 2020
Autobus linii 180 na placu Krasińskich w WarszawieŹródło: Wikimedia Commons, Adrian Grycuk

WTP wydał komunikat dotyczący zmian w rozkładach warszawskiej komunikacji miejskiej, które zaczną obowiązywać już od soboty 17 października. Ma to związek ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, kiedy Polacy tłumnie odwiedzają groby. Panujący 1 listopada tłok na cmentarzach może uniemożliwić zachowywanie dystansu społecznego, co zwiększa ryzyko transmisji wirusa. Z tego względu rząd zaleca rozłożenie wizyt na cmentarzach na kilka weekendów. To ułatwić mają lokalne zmiany w funkcjonowaniu transportu publicznego.

WTP uruchamia linię cmentarną

WTP informuje, że od soboty na ulice Warszawy wyjadą nowe linie cmentarne, oraz zmienią się rozkłady jazdy linii kursujących w pobliżu cmentarzy. Wszystko po to aby, rozłożyć ruch przed dniem Wszystkich Świętych (1 listopada), gdy Polacy masowo odwiedzają groby swoich bliskich. - Wciąż nie otrzymaliśmy decyzji rządu nt. ewentualnych obostrzeń podczas nadchodzącego dnia Wszystkich Świętych. Zdrowie warszawiaków jest dla mnie najważniejsze, dlatego postanowiłem, że już od najbliższego weekendu uruchomimy specjalne linie cmentarne. Chcemy, aby mieszkańcy mogli odwiedzać nagrobki swoich bliskich wcześniej, nie narażając się na zarażenie koronawirusem 1 listopada – kiedy ludzi na cmentarzach będzie najwięcej - powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilny komunikat ministra zdrowia. Wracamy do sytuacji z wiosny. Szpitale mają nie przyjmować wszystkich pacjentów
2. TVN przekazał ostrzeżenie dla Polaków, będzie się działo. Lepiej odłożyć wyjazdy
3. Z ostatniej chwili: ministerstwo nie ma wątpliwości. Sto powiatów trafi do czerwonej strefy, będą większe obostrzenia

WTP: od soboty kursować będą dodatkowe linie. Zmienią się też rozkłady

W związku z potrzebą rozłożenia wizyt na cmentarzach na kilka weekendów w tym roku stołeczna linia cmentarna C40 zostanie uruchomiona już w sobotę 17 października. Będzie ona kursować co 10 minut na trasie: METRO MŁOCINY – J. Kasprowicza – Sokratesa – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – K. Wóycickiego – CM.PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. – CM. PÓŁNOCNY-BRAMA PŁD. – Wólczyńska – Estrady – Dziekanowska – CM. PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH. Z taką samą częstotliwością w weekend 17-18 października kursować będą autobusy linii 168. W kolejny weekend - 24-25 października na ulice wyjadą dodatkowe autobusy C09 i C11. Uruchomiona zostanie wtedy również linia tramwajowa C1.

  • Linia C09 kursować będzie na trasie: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. (powrót: Wóycickiego – Wólczyńska).
  • Autobusy C11 pojadą trasą: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – św. Wincentego – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI-CM. WOJSKOWY.
  • Tramwaj C1 będzie kursował na odcinku: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Okopowa – al. Solidarności – Wolska – CM. WOLSKI.

Kolejne zmiany przewidziane są na okres od 26 do 30 października. Autobusy linii C09 będą w tych dniach kursować co 5 minut, a linie C11, C40, 409 i 500 - co 10 minut.

Rafał Trzaskowski: Warszawa jest gotowa na wejście do czerwonej strefy. Prezydent nie traci rezonuRafał Trzaskowski: Warszawa jest gotowa na wejście do czerwonej strefy. Prezydent nie traci rezonuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS przypomina: Już od dziś tysiące Polaków mogą wnioskować o specjalny "prezent". Wsparcie ma ruszyć szybko
  2. Włosi zaprojektowali nowego Malucha. W ojczyźnie też za nim zatęsknili?
  3. Ważne zmiany w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Mogą na nich skorzystać tysiące warszawiaków
  4. Na stronie Biedronki pojawił się ważny komunikat. Trzeba się natychmiast zastosować, klienci muszą wiedzieć
  5. Mamy potwierdzenie, koronawirus w stołecznym szpitalu. Wielu zakażonych pracowników, konieczna kwarantanna
  6. RMF FM: wszystkie miasta wojewódzkie w czerwonej strefie. Tłumaczymy, co to oznacza
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News