Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historii

Autor Mateusz Dolak - 26 Października 2020
Zmiany w komunikacji na "Wszystkich Świętych"Źródło: Jakub Kaminski/East News

Rzeczniczka ratusza poinformowała na Twitterze o zmianach w komunikacji miejskiej we Wszystkich Świętych. W Warszawie na ulice wyjadą dodatkowe linie cmentarne, a częstotliwość kursów pozostałych linii zostanie zwiększona. To wszystko z powodu obostrzeń wprowadzonych ze względu na pandemię koronawirusa. Rząd i władze samorządowe apelują, by wizyty na cmentarzach przełożyć na inne dni, aby uniknąć tłoku we Wszystkich Świętych. Warszawa zdecydowała się też na dodatkowe działanie - które zostanie wprowadzone po raz pierwszy.

Wszystkich Świętych w Warszawie

"Jak co roku Zarząd Transportu Miejskiego zadba o to, aby mieszkańcy Warszawy szybko i wygodnie dojechali do stołecznych nekropolii. W czasie epidemii, gdy ważne jest utrzymywanie dystansu społecznego i unikanie zgromadzeń, zachęcamy a aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej " - czytamy na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego. Miasto standardowo uruchomi tramwajowe i autobusowe linie cmentarne. W tym roku nowością będą jednak trzy linie ekspresowe.

Krytyczna sytuacja przed kościołem na Krakowskim Przedmieściu. Zacięta walka narodowców z kobietamiKrytyczna sytuacja przed kościołem na Krakowskim Przedmieściu. Zacięta walka narodowców z kobietamiCzytaj dalej

O zmianach na Twitterze poinformowała rzeczniczka ratusza. "Chcemy zapewnić bezpieczeństwo w @WTP_Warszawa, dlatego 31.10 i 1.11, poza zwykłymi liniami cmentarnymi, po raz pierwszy uruchomimy 3 linie ekspresowe na cm. Północny i Bródnowski. Autobusy będą jeździły w jednym kierunku i zatrzymywały się tylko na niektórych przystankach." - napisała w komunikacie Karolina Gałecka.

Dzisiaj grzeje:
1. Pilna decyzja ratusza w sprawie Wszystkich Świętych. Zmiana po raz pierwszy w historii
2. Jest nowy zakaz. Rząd podjął trudną decyzję. Polacy i podróżni muszą się liczyć z nowymi ograniczeniami
3. Ukradli bajońską sumę z taksówki w samym centrum Warszawy. Trwa obława policji

Komunikacja we Wszystkich Świętych

Jak podaje ZTM, po ulicach Warszawy kursują już autobusy linii C40, C09 i C11.

C40: METRO MŁOCINY – J. Kasprowicza – Sokratesa – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – K. Wóycickiego – CM.PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. – CM. PÓŁNOCNY-BRAMA PŁD. – Wólczyńska – Estrady – Dziekanowska – CM. PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH.

C09: METRO MŁOCINY – Nocznickiego – Wólczyńska – Opłotek – Palisadowa – Wóycickiego – CM. PÓŁNOCNY-BRAMA GŁ. (powrót: Wóycickiego – Wólczyńska).

C11: BRÓDNO-PODGRODZIE – Chodecka – Matki Teresy z Kalkuty – św. Wincentego – Starzyńskiego – most Gdański – Słomińskiego – rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Okopowa – Powązkowska – POWĄZKI-CM. WOJSKOWY.

Dziwna konstrukcja zastanawia mieszkańców Mokotowa. Czemu ma służyć?Dziwna konstrukcja zastanawia mieszkańców Mokotowa. Czemu ma służyć?Czytaj dalej

Specjalne linie cmentarne to jednak nie wszystko. Na niektóre trasy wyjadą większe pojazdy, a rozkłady dostosowane do większej liczby podróżnych. W wybranych dniach, od 24 do 30 października, takie zmiany będą na liniach: 3, 27, 28, 110, 115, 147, 169, 173, 178, 180, 181, 189, 211, 409 i 500.

30 linii cmentarnych 31 października i 1 listopada

W weekend kiedy przypada Wszystkich Świętych na stołeczne ulice wyjedzie aż 30 linii cmentarnych - ich trasy pokazujemy na grafice poniżej. "Będzie kursowało ok. 560 autobusów i 50 składów tramwajowych dziennie. Autobusy podstawią się na przystankach nawet co 45 sekund – z taką częstotliwością będzie odjeżdżała linia C09, łącząca Metro Młociny z bramą główną Cmentarza Północnego. Znaczną część ruchu bierze też na siebie metro, które 1 listopada w okresie największego zainteresowania przejazdami będzie kursować co 2 minuty i 50 sekund na linii M1 i co 3 minuty na linii M2." - podaje ZTM.

Komunikacja we Wszystkich Świętych

Krystyna Pawłowicz zaatakowana przed swoim domem. Żaliła się na antenie TVPKrystyna Pawłowicz zaatakowana przed swoim domem. Żaliła się na antenie TVPCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Gigantyczna awaria, część Warszawy pogrążona w ciemnościach. Nagle zgasło światło, ludzie nie mają prąduGigantyczna awaria, część Warszawy pogrążona w ciemnościach. Nagle zgasło światło, ludzie nie mają prąduCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś mija bardzo ważny termin. Ważą się losy emerytur dla milionów Polaków
  2. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  3. Wczorajszy protest mijał wiele starszych osób. Nie takich reakcji spodziewali się demonstranci
  4. Szpital na stadionie powstaje w ekspresowym tempie. Właśnie pokazali zdjęcia, robią wrażenie
  5. Gigantyczna awaria, część Warszawy pogrążona w ciemnościach. Nagle zgasło światło, ludzie nie mają prądu
  6. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność
  7. Wiadomo już, dlaczego Cezary K. został aresztowany. Miał popełnić porażające przestępstwo, oniemieliśmy

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News