Wybuch pieca w Świerczach: z powodu żałoby zmienił się przebieg finału WOŚP

Autor Mateusz Dolak - 31 Stycznia 2021
Zmiana w finale WOŚPŹródło: OSP Świercze

Nagła zmiana w sprawie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świerczach. Lokalna społeczność jest w żałobie, po sobotnim wybuchu pieca w domu jednorodzinnym w którym zginęły dwie osoby. Z szacunku do ofiar i ich rodziny, impreza WOŚP nie będzie tak huczna jak planowano wcześniej.

Nie będzie światełka do nieba

O zmianach poinformowali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy zaangażowani są w działania lokalnego sztabu WOŚP. Ci sami strażacy brali w sobotę udział w akcji ratunkowej i byli świadkami ogromnej tragedii, która wstrząsnęła niewielką miejscowością.

"Podjęliśmy decyzję o zmianie przebiegu finału WOŚP. Wciąż zapraszamy do udziału i odwiedzania nas w garażach strażackich lub w Turkolandii - jednak ze spokojem, bez muzyki, w zadumie. Kwesta plenerowa zaplanowana na godziny 15-19 wciąż jest aktualna. Nie możemy odwołać wydarzenia ponieważ mamy zobowiązania względem fundacji a cały finał kosztował nas dużo przygotowań" - czytamy na facebookowym profilu OSP.

Z szacunku do ofiar i ich rodziny nie będzie jednak światełka do nieba. "Wypadek do którego doszło wczorajszej nocy zbyt mocno dotknął naszą społeczność by dziś jak gdyby nigdy nic spędzić ten dzień radośnie. Zdecydowaliśmy zrezygnować też z planowanego światełka do nieba za co przepraszamy ale uznajemy to za jak najbardziej słuszne. Chociaż tyle możemy zrobić. Najszczersze kondolencje dla rodziny. Prosimy o zrozumienie" - napisali strażacy.

Finał WOŚP w Warszawie. Jakie będą wydarzenia w stolicy?Finał WOŚP w Warszawie. Jakie będą wydarzenia w stolicy?Czytaj dalej

Pokaz miał odbyć się o godzinie 20.00 na boisku szkolnym. Jeszcze przed tragedią strażacy zachęcali do oglądania go poprzez transmisję live w internecie.

Wybuch pieca w Świerczach

Do tragedii przez którą zmieni się przebieg finału WOŚP doszło w sobotę przed godziną 21. W domu jednorodzinnym przy ulicy Wesołej wybuchł węglowy piec zasilający centralne ogrzewanie. Siła eksplozji była tak duża, że wyrwała drzwi od kotłowni, a w budynku popękały ściany i została naruszona jego konstrukcja.

Żywioł pozbawił życia dwóch osób - pomimo reanimacji nie udało uratować się 50-letniego mężczyzny i jego 23-letniego syna. Ranna została też 50-letnia kobieta, którą pogotowie zabrało do szpitala.

"Niesamowita bezradność towarzyszącą nam na miejscu jest nie do opisania. Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i znajomym" - podsumowali w poruszającym wpisie na Facebooku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczach

Akcja ratunkowa trwała do 2 w nocy. Wyjaśnieniem sprawy zajmie się policja i prokuratura. Więcej na temat wybuchu pisaliśmy na wawainfo.pl w poprzednim artykule. Naszą relację możecie znaleźć pod TYM linkiem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: OSP Świercze

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News