Zdecydowana większość Polaków popiera WOŚP. A Ty?

Autor Alicja Guz - 24 Sierpnia 2020
WOŚPŹródło: Wikipedia, By Zorro2212 - Own work, CC BY-SA 4.0

WOŚP znana jest na całym świecie. Po 28. finale firma Inquiry przeprowadziła sondaż poparcia dla fundacji Jurka Owsiaka. Jej wyniki pokazują jasno - Polacy są dumni z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aż 79 proc. dorosłych Polaków popiera WOŚP, przy czym 67 proc. wybrało odpowiedź "zdecydowanie popieram".

WOŚP wspierany przez Polaków

WOŚP podczas 28. finału po raz kolejny pobiła rekord wysokości zebranych środków. Udało się bowiem zebrać 186 133 610,66 zł. Tuż po styczniowym finale firma Inquiry przeprowadziła sondaż badający opinię Polaków na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wynika z niego, że 79 proc. dorosłych Polaków popiera WOŚP, przy czym 67 proc. wybrało odpowiedź "zdecydowanie popieram". Przeciwnego zdania jest 11 proc. ankietowanych, a 9 proc. nie ma w tej sprawie wyrobionej opinii.

Dzisiaj grzeje:
1. Klamka zapadła, minister edukacji podjął decyzję. Chodzi o przesunięcie roku szkolnego
2. Prawdziwy skarb na kółkach odnaleziony w Polsce. Warty fortunę Mercedes poraża bogactwem

Jak odpowiadali Polacy?

Jak czytamy na stronie newsroom.wosp.org.pl: "Działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozytywnie oceniają częściej kobiety (84 proc.) niż mężczyźni (74 proc). Wiek również ma znaczenie - nieco częściej WOŚP popierają osoby w wieku powyżej 55 lat (83 proc.), w pozostałych grupach wiekowych poparcie wynosi od 75 proc (osoby w wieku 35-44 lata) do 80 proc. (osoby w wieku 25-34 lata)".

Jak Polacy wspierają WOŚP?

Jak podaje WOŚP, z sondażu wynika, że działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 28. finału najczęściej wspierane były poprzez wrzucenie pieniędzy do puszki (tę formę zadeklarowało 59 proc. badanych), oglądanie finału WOŚP w telewizji (37 proc.), śledzenie finału WOŚP na Facebooku (27 proc.) oraz przekazanie darowizny pieniężnej przelewem (20 proc.) czy działania na Facebooku przez udostępnianie postów, zmianę zdjęcia profilowego lub polubienie (18 proc.). Jedynie co piąty ankietowany odpowiedział, że nie uczestniczył w finale WOŚP w żaden sposób. A Ty, co myślisz o działaniach WOŚP? Swoim zdaniem i wrażeniami podziel się w komentarzu na naszym Facebooku.

Miała zaledwie kilka godzin. Zajęły się nią siostry zakonneMiała zaledwie kilka godzin. Zajęły się nią siostry zakonneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan zdrowia Gienka Loski nadal bardzo poważny i nie ulega zmianie. Wciąż potrzebna pomoc dla wokalisty, żona komentuje
  2. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił
  3. Rząd zabrał głos. Chodzi o maseczki
  4. Koronawirus w warszawskim przedszkolu. Coraz więcej przypadków
  5. Miała zaledwie kilka godzin. Zajęły się nią siostry zakonne
  6. Fatalne wieści o Szumowskim. Nikt nie miał pojęcia co dzieje się za zamkniętymi drzwiami
Oburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieOburzające, co zrobił współlokatorce. Powód wprawia w osłupienieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News