WOŚP znów zaskoczyła, wspiera stolicę w potrzebie. Chodzi o nowy sprzęt

Autor Natalia Godek - 12 Grudnia 2020
wośp łóżko do intensywnej terapiiŹródło: Piotr Molecki/East News

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera stołeczne szpitale. Fundacja podarowała sprzęt, który wesprze placówki w walce z leczeniem COVID-19. Zestawy mają wartość kilkuset tysięcy złotych.

Stolica też jest w potrzebie

Jak poinformował w piątek Urząd Miasta stołecznego Warszawy, Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała sprzęt medyczny, który wspiera miejskie podmioty w walce z pandemią i w opiece nad pacjentami.

- Myślenie, że Warszawa sobie sama poradzi, jest schematyczne – cały świat zmaga się z koronawirusem i chociaż jesteśmy coraz bliżej szczepień przeciw COVID-19, to walka nadal trwa. Dlatego każda pomoc, którą otrzymujemy, jest dla nas bezcenna. - powiedziała zastępca prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

- W imieniu miasta i mieszkańców dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy od początku pandemii bezinteresownie zgłaszają się do nas i pomagają, jak tylko mogą. Wsparcie otrzymaliśmy również od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od blisko 30 lat działa na rzecz służby zdrowia i pacjentów. To dla nas bezcenne, że warszawiacy od samego początku istnienia fundacji bardzo aktywnie wspierali zbiórki publiczne WOŚP i teraz, w tym trudnym czasie, nasze placówki również mogą liczyć na pomoc WOŚP - dodała Kaznowska.

Sprzęt medyczny dla Szpitala Bielańskiego i SCOL

Wśród wyróżnionych placówek znalazł się między innymi Szpital Bielański, który otrzymał 20 łóżek do intensywnej terapii wraz ze specjalistycznymi materacami przeciwodleżynowymi. Zestawy trafiły już na szpitalne oddziały, na których są leczeni pacjenci zakażeni koronawirusem.

- Ze względu na przebieg zakażenia wirusem SARS-CoV-2, kiedy chory przebywa wiele dni w pozycji leżącej, profilaktyka i leczenie odleżyn są bardzo ważne. Sprzęt będzie również wykorzystywany w czasie powrotu chorego do zdrowia podczas pobytu w szpitalu. - czytamy na stronie Urzędu Miasta.

Stołeczne Centrum Opiekuńczo-Lecznicze otrzymało natomiast od Fundacji WOŚP trzy koncentratory tlenu. - Sprzęt ten będzie wykorzystywany do leczenia pacjentów, którzy wymagają wentylacji i dotlenienia, np. z powodu schorzeń płucnych. Jak wskazuje nazwa urządzenia, sprzęt dostarcza wysokoskoncentrowany tlen i nie jest respiratorem, ale może wspomagać również leczenie pacjentów zakażonych COVID-19. - podał UM.

Warszawa w potrzebie

O niezbyt dobrej sytuacji w warszawskich szpitalach pisaliśmy już w listopadzie. Wtedy to stołeczny ratusz poinformował, że do placówek trafiło zaledwie 12 z 53 zgłoszonych respiratorów, które miał dostarczyć rząd.

- Nadal czekamy na kolejne dostawy sprzętu i aparatury medycznej do przeciwdziałania koronawirusowi, ponieważ walka z epidemią trwa. Na podstawie decyzji wojewody mazowieckiego lub Ministra Zdrowia do leczenia osób zakażonych COVID-19 zostało włączonych sześć szpitali nadzorowanych przez miasto. Obecnie w tych placówkach mamy blisko 300 pacjentów 'covidowych' - mówiła wtedy Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Kierowca był tak pijany, że zabrakło skali. Policjanci osłupieli, nie wiedzieli jak się zachowaćKierowca był tak pijany, że zabrakło skali. Policjanci osłupieli, nie wiedzieli jak się zachowaćCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także na naszych serwisach:

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News