Wolski Pączuś 2020. Zawody jedzenia pączków na czas

Autor Mateusz Dolak - 7 Lutego 2020
Tłusty Czwartek 2020Źródło: Pixabay

Tłusty czwartek 2020 wypada 20 lutego. To ulubiony dzień wszystkich łasuchów i fanów pączków. W Warszawie jak co roku z tej okazji odbędą się zawody w jedzeniu pączków na czas - WOLSKI PĄCZUŚ.

Aby otrzymać tytuł Wolskiego Pączusia 2020 trzeba będzie w jak najkrótszym czasie zjeść pięć pączków. Aktualny rekord ustanowiony został w 2017 roku i wynosi 1 minutę oraz 14 sekund.

Zawody odbędą się w Tłusty Czwartek 20 lutego 2020 o godzinie 18 w sali sesji Urzędu Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90. - Będą rozgrywane w dwóch kategoriach - kobiet i mężczyzn. Zdobywcy tytułu otrzymają pamiątkowy dyplom, stos pączków oraz zestaw upominków Dzielnicy Wola. Partnerem zawodów jest znana nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce, Pracownia Cukiernicza „Zagoździński” - czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Dzielnicy Wola.

- W Tłusty Czwartek miłośnicy słodkości po raz ósmy zmierzą się w zawodach o tytuł Wolskiego Pączusia. Zapisy rozpoczną się w najbliższy poniedziałek 3 lutego 2020 r. - informował na Facebooku burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski.

O przystąpieniu do konkursu decydowała kolejność zgłoszeń. Lista uczestników zapełniła się bardzo szybko. W wydarzeniu udział weźmie 50 osób, a 25 trafiło na listę rezerwowych. Pozostałym pozostaje kibicować, by udało się pobić rekord z 2017 roku.

Następny artykuł