Chciał zrobić żart, wykręcił numer alarmowy. Procedura ruszyła, mężczyzna może trafić do więzienia

Autor redakcja Wawa Info - 26 Maja 2020
Fałszywy alarmŹródło: Pixabay

20-latek dla żartu zadzwonił na numer alarmowy. Konsekwencje były poważne. Został zatrzymany, postawiono mu zarzuty. | www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Fałszywy alarm

20-letni mężczyzna zaalarmował policję, składając zgłoszenie o bombie, która miała rzekomo znajdować się w fordzie zaparkowanym na Woli. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie według zgłoszenia miał znajdować się ładunek wybuchowy.

Chce stworzyć raj dla owadów. Prosi o pomoc internautówChce stworzyć raj dla owadów. Prosi o pomoc internautówCzytaj dalej

Interwencja

- Na miejscu okazało się, że zgłoszenie było fałszywe. We wskazanym miejscu, gdzie miał się znajdować samochód marki Ford z podłożonym ładunkiem wybuchowym, policjanci nie znaleźli wskazanego pojazdu. Zaczęli więc poszukiwania pojazdu, który odnaleziono w pobliżu. W fordzie siedział mężczyzna, który dokonał zgłoszenia - tłumaczy kom. Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji IV.

Dzisiaj grzeje:
1. Koronawirus zaatakował szpital. 62 osoby zakażone
2. W marcu zarobiłeś poniżej 7 tys. zł, ale pomocy z ZUS i tak nie będzie. Sam resort potwierdza

Niefortunny żart

- Mężczyzna tłumaczył policjantom, że chciał zrobić sobie żart. 20-latek został doprowadzony do komendy, gdzie usłyszał zarzut karny dotyczący wywołania fałszywego alarmu - relacjonuje kom. Sulowska. Zatrzymany został także objęty dozorem policyjnym. Za wywołanie fałszywego alarmu może grozić od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Surowe kary są wynikiem ogromnej ilości fałszywych zgłoszeń. Jak donosi portal infor.pl, w 2010 roku - czyli jeszcze przed wprowadzeniem surowych przepisów - odnotowano aż 3,5 tysiąca takich alarmów.

Tragedia na Mazowszu. Nietrzeźwy kierowca potrącił dzieci i uciekłTragedia na Mazowszu. Nietrzeźwy kierowca potrącił dzieci i uciekłCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje


wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od dziś wchodzi w życie nowy obowiązek. Polaków czekają uciążliwe zmiany
  2. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  3. Koronawirus zaatakował szpital. 62 osoby zakażone
  4. Szpital CSK MSWiA testuje nowy lek na koronawirusa. Czy to nowa nadzieja dla pacjentów?
  5. Dwa dni pili. Jeden zginął w płomieniach. Drugi wyskoczył z balkonu
  6. Danuta Holecka dała prawdziwy popis podczas wywiadu z prezydentem w TVP. “Himalaje propagandy”
Płonie mieszkanie w bloku w Warszawie. Ogromne kłęby dymu, akcja straży pożarnejPłonie mieszkanie w bloku w Warszawie. Ogromne kłęby dymu, akcja straży pożarnejCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News