W środku były wystraszone dzieci. Osiem osób utknęło w windzie

Autor Alicja Guz - 20 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

W niedzielę w budynku przy ulicy Staszica w Pruszkowie osiem osób utknęło w windzie. Na ratunek uwięzionym ruszyła pruszkowska straż pożarna oraz pogotowie dźwigowe. Na szczęście użycie ciężkiego sprzętu strażackiego nie było konieczne, by otworzyć drzwi windy.

Utknęli w windzie

W niedzielę w budynku przy ulicy Staszica w Pruszkowie interweniowała straż pożarna i pogotowie dźwigowe. Jak się okazało, w windzie utknęło osiem osób. - Cztery osoby dorosłe i czwórka dzieci - poinformował mł. bryg. Karol Kroć z PSP w Pruszkowie. Na miejscu pierwsi pojawili się pruszkowscy strażacy, później dojechał wezwany serwisant windy. W wyniku ich wspólnego działania udało się otworzyć drzwi windy bez użycia ciężkiego sprzętu i uwolnić osoby w niej uwięzione.

Dzisiaj grzeje:
1. Ważna decyzja MON. Trasa S8 zmieni nazwę, będzie bardzo historyczna
2. PKO wprowadza odważne i zaskakujące rozwiązanie. Klienci mogą być bardzo zdziwieni

Co robić, gdy winda się zepsuje?

Podczas rozmowy z wawainfo.pl mł. bryg. Karol Kroć zwrócił uwagę, że w przypadku awarii windy nie zawsze konieczne jest wzywanie strażaków. W pierwszej kolejności należy użyć przycisku alarmującego, który umieszczony jest w każdej windzie oraz wezwać serwis odpowiedzialny za windę. - W pierwszej kolejności wzywamy serwis - powiedział mł. bryg. Karol Kroć. - Gdyby jednak okazało się, że w czasie ustalonym z zarządcą serwis by nie dojechał na miejsce, wtedy byłaby wskazana interwencja straży pożarnej - dodał strażak.

Mężczyzna utonął w Zalewie Zegrzyńskim. Tragedia nad wodąMężczyzna utonął w Zalewie Zegrzyńskim. Tragedia nad wodąCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widok nekrologu Andrzeja Strzeleckiego chwyta za serce. Właśnie został opublikowany
  2. Idealna okazja, aby zostać Batmanem. Niecodzienna aukcja samochodów
  3. Nowy grób Kory. Jego widok zapiera dech
  4. Rząd znosi kolejne obostrzenia. Padł konkretny termin
  5. Koronawirus w płockim szpitalu. Na kwarantannie kilkadziesiąt osób
  6. Rafał Trzaskowski przekazał smutną wiadomość. Śmierć przyszła nieubłaganie, nie żyje zasłużony Polak
Ministerstwo wydało pilne ostrzeżenie, przekazujcie dalej. Uwaga, chodzi o bon turystycznyMinisterstwo wydało pilne ostrzeżenie, przekazujcie dalej. Uwaga, chodzi o bon turystycznyCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News