Nikt nie zostanie głodny w Wigilię. Jeszcze do 15.30 za darmo można odebrać świąteczny posiłek

Autor Julian Bakuła - 24 Grudnia 2020
Przy ul. Kapucyńskiej trwa akcja "Bezgłodni w Wigilię".Źródło: East News

Osoby bezdomne, ubogie, chore lub potrzebujące nie zostaną opuszczone i pominięte w Wigilię. Wszystko dzięki akcji "Bezgłodni w Wigilię". Od godziny 9 do 15.30 przy ulicy Kapucyńskiej 4 trwa wydawanie świątecznych posiłków.

"Bezgłodni w Wigilię"

W Wigilię w Warszawie odbywa się akcja "Bezgłodni w Wigilię" współorganizowana przez firmę cateringową Nice To Fit You oraz Fundację Kapucyńską im. bł. Aniceta Koplińskiego, w ramach której osobom bezdomnym wydane zostanie 700 całodziennych posiłków.

Posiłki będą wydawane od godziny 9 do 15:30przy ul. Kapucyńskiej 4 w Warszawie z zachowaniem restrykcji sanitarnych. - Zgodnie z tradycją w Wigilię zostawiamy jedno miejsce przy stole dla nieznajomego. My postanowiliśmy w tym roku iść kilka – kilkaset – kroków dalej i zaprosić 700 nieznajomych, głodnych i potrzebujących. Mamy nadzieję, że akcja realizowana we współpracy z Fundacją Kapucyńską sprawi, że przekazane przez nas posiłki umilą ten ważny dzień osobom potrzebującym. Bardzo ważne jest to, by w tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii nie zapominać o tych, którzy nie mają własnego domu - tłumaczy Rafał Bartoszewicz z Nice To Fit You.

‼️????‼️????‼️ To jest Wigilijny HIT! Za posiłki na jutrzejszy dzień odpowiedzialni są wspaniali ludzie zNice To Fit Youou ???????????????????? Jutro, przed wschodem słońca przywiozą nam 700 paczek wypełnionych jedzeniem !!!!

Opublikowany przez Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego Środa, 23 grudnia 2020

???????? DZIEJE SIĘ! Wspólnie z całą ekipą postanowiliśmy zorganizować jedną z największych kolacji wigilijnych w...

Opublikowany przez Nice To Fit You Środa, 23 grudnia 2020

"Dzielicie się swoim sercem"

Na swoim profilu na Facebooku Fundacja Kapucyńska zachęcała w okresie przedświątecznym do pomagania najuboższym także na inne sposoby. "POMAGACIE I DZIELICIE SIĘ SWOIM SERCEM - MOŻECIE TO ROBIĆ DALEJ. Poniżej relacja z ostatnich dni i propozycja form wsparcia ???? Kochani, czas przedświąteczny zawsze nas zaskakuje mnogością dobroci i szczodrości, jaką nas obdarowujecie" - czytamy we wpisie fundacji.

Wśród proponowanych form wsparcia odnajdujemy na przykład organizowane w szkołach zbiórki żywności, ale także produktów takich jak na przykład kubki termiczne, jak również aukcje charytatywne. Prowadzone są również zbiórki pieniędzy na posiłki dla najuboższych. Kolejną formą wsparcia może być przekazanie darowizny na rzecz fundacji, co pomoże jej w dalszym ciągu i w szerszym zakresie świadczyć pomoc potrzebującym.

POMAGACIE I DZIELICIE SIĘ SWOIM SERCEM - MOŻECIE TO ROBIĆ DALEJ. Poniżej relacja z ostatnich dni i propozycja form...

Opublikowany przez Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego Wtorek, 22 grudnia 2020

To już pewne, centrum Warszawy będzie nieprzejezdne. Zamkną Aleje Jerozolimskie na czas remontu linii średnicowejTo już pewne, centrum Warszawy będzie nieprzejezdne. Zamkną Aleje Jerozolimskie na czas remontu linii średnicowejCzytaj dalej

Warszawska Wigilia z dowozem

W pomoc osobom potrzebującym zaangażowały się także władze Warszawy, które w tym roku zamiast tradycyjnej miejskiej Wigilii odwołanej ze względu na obostrzenia sanitarne wspólnie z fundacją "Wolne miejsce" organizują Wigilię z dowozem. Mieszkańcom Warszawy, którzy do 20 grudnia zgłosili taką potrzebę przez specjalną infolinię, ochotnicy dostarczą pod drzwi paczki ze świątecznymi podarunkami.

- Święta to czas dzielenia się dobrem, życzliwością i ciepłem. Większość z nas ma okazję, żeby doświadczyć tego na rodzinnych spotkaniach przy choince. Ale możemy też pomóc tym, którzy bez naszego wsparcia nie doświadczą świątecznej atmosfery. Dlatego po raz kolejny organizujemy Warszawską Wigilię dla potrzebujących z dostawą. Warto pomagać, warto dzielić się dobrem, zwłaszcza w święta - mówił na temat akcji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Poza wspaniałym czasem wśród swoich najbliższych w dzień Wigilii możesz być małym światełkiem dla tych, którzy nie mają...

Opublikowany przez Wolne miejsce - Warszawa Poniedziałek, 14 grudnia 2020

"Ten gest liczy się podwójnie"

Prezydent Trzaskowski poinformował na Twitterze o przygotowaniach do miejskiej Wigilii. "Zobaczcie, jak wyglądało wczorajsze pakowanie paczek, które zostaną dostarczone do najbardziej potrzebujących warszawianek i warszawiaków w ramach Warszawskiej Wigilii z dostawą" - napisał Trzaskowski, załączając film dokumentujący pracę osób zaangażowanych w akcję.

W paczkach oprócz suchego prowiantu znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy. Do rozwiezienia paczek zaangażowano 250 wolontariuszy. "Bardzo wiele rodzin dostanie taką paczkę wigilijną w tych trudnych czasach, kiedy wiadomo, że ten gest liczy się podwójnie" - tłumaczy Trzaskowski w opublikowanym na Twitterze nagraniu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News