Wielka Gala Boksu Fundacji Legii. Powalczą, by pomóc dzieciom

Autor Mateusz Dolak - 7 Lutego 2020
Charytatywna gala boksu odbędzie się 28 marcaŹródło: Pixabay

To będzie wielkie wydarzenie sportowe w szczytnym celu! 28 marca Fundacja Legii oraz Biznes Boxing Polska zorganizują wspólnie Charytatywną Galę Boksu Fundacji Legii. Całkowity dochód z wydarzenia przekazany zostanie na pomoc dzieciom i młodzieży.

W gwiazdorskiej finałowej walce zobaczymy Andrzeja Fonfarę i Marka Saganowskiego, ale przed ich starciem zostaną zorganizowane inne charytatywne bitwy. Wydarzenie odbędzie się w Legia Fight Club na Torwarze.

- Zachęcamy do aktywnego wsparcia tego wydarzenia na przykład poprzez udział w jednym z nich. Chcemy podkreślić, że liczba miejsc jest limitowana. Po zgłoszeniu się do startu na gali, każdy z uczestników i uczestniczek dostanie indywidualny link do zbiórki na portalu www.siepomaga.pl, gdzie dodatkowo będzie zbierać środki na wsparcie Fundacji Legii - czytamy w komunikacie wydanym przez organizatorów eventu.

Dochód z gali trafi na działalność Fundacji Legii. Zebrane środki dofinansują długofalowe programy edukacyjne i pomocowe dla młodzieży i dzieci. Fundacja opiekuje się świetlicami środowiskowymi skupiającymi dzieci z najuboższych lub dysfunkcyjnych domów. Wspiera też wyjazdy wakacyjno-rehabilitacyjne i inne inicjatywy, które poprawiają codzienną egzystencję dzieci.

Biznes Boxing Polska jest największa organizacją Boksu Białych Kołnierzyków F w Polsce. W ośmiu Galach udało się zebrać ponad 800 tysięcy złotych. Pierwsza gala odbyła się w Poznaniu. Na arenie walczył Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, a jego konkurentem był najlepszy polski bokser Dariusz Michlaczewski. Wówczas udało się zebrać 116 000 złotych na odnowienie oddziału Kardiochirurgii w Poznaniu. Druga gala odbyła się na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie w głównej walce wieczoru w ringu spotkali się srebrny medalisty w boksie olimpijskim Paweł Skrzecz z wiceministrem Sportu i Turystki Jarosławem Stawiarskim. Dzięki tej gali zebrano ponad 110 000 złotych, które przekazano na fundację Akogo zajmującą się pacjentami w śpiączce.

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News