Warszawa się zazieleni. Tysiące krzewów i ponad 1000 m2 nowych trawników wkrótce pojawi się w stolicy

Autor - 28 Września 2020
widoki w WarszawieŹródło: ZDM

Widoki w Warszawie zmieniają się na bardziej przyjazne dla oka. Właśnie rozpoczęło się zazielenianie centrum stolicy. Prace rozpoczęto od skrzyżowania al. Jana Pawła II z ulicą Złotą. Docelowo ma pojawić się między innymi 1300 m2 trawników oraz niemal 40 nowych drzew.

Widoki w Warszawie zmieniają się na lepsze

Widoki w Warszawie będą bardziej zielone. Zarząd Dróg Miejskich poinformował o rozpoczęciu zazieleniania centrum stolicy. "Od sadzenia krzewów po wschodniej stronie u zbiegu ulicy Złotej i alei Jana Pawła II zaczęło się zazielenianie tego fragmentu centrum Warszawy w ramach trwającej przebudowy ulic" poinformował ZDM na Twitterze.

Dzisiaj grzeje:
1. Jaka będzie pogoda w zimie? IMGW pokazało prognozy. Nie mamy dobrych wiadomości
2. Po 15 latach zażądali od niego zapłaty abonamentu RTV. Jednak wyrok sądu upokorzył Pocztę
3. Porażające wiadomości z Płocka. Mężczyzna wypadł z okna hotelu, nie żyje

Więcej zieleni w Warszawie

Jak przekazał Urząd m.st. Warszawy, w centrum stolicy ma pojawić się 1300 m2 trawników, ponad 5 tysięcy krzewów, żywopłotów i bylin, a także niemal 40 nowych drzew.

Planowane zmiany w centrum miasta

Więcej zieleni na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ulicą Złotą to jedynie ułamek zmian, które czekają warszawiaków w centrum miasta. "Przebudowa al. Jana Pawła II i placu Pięciu Rogów są częścią rewolucyjnych zmian w Śródmieściu, jakie w grudniu zeszłego roku zapowiedział Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy przedstawił wtedy projekty, które mają sprawić, by całe centrum było wygodne i efektowne. Pierwszy etap to m.in. przebudowa al. Jana Pawła II i odnowa placu Pięciu Rogów. Potem wytyczenie przejść dla pieszych wokół ronda u zbiegu ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich czy budowa drogi rowerowej po prawym pasie ul. Marszałkowskiej od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich. Kolejne to m.in. całkowita zmiana placu Bankowego i placu Defilad. Inwestycjami zrealizowanymi po 2023 r. w centrum miały być zapowiedziana budowa teatru TR Warszawa i odbudowa Pawilonu Emilia przed Pałacem Młodzieży" czytamy na stronie ZDM.

Warszawa znajdzie się w czerwonej strefie? Jest oświadczenie Ministerstwa ZdrowiaWarszawa znajdzie się w czerwonej strefie? Jest oświadczenie Ministerstwa ZdrowiaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki smutek, kondolencje spływają z kolejnych polskich miejscowości. Właśnie dowiedzieliśmy się, że nie żyje Bolesław Janisz
  2. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku
  3. Alarmy bombowe w szkołach w całej Polsce. Ewakuowano kilkanaście placówek na Mazowszu
  4. Niewiarygodne, co stało się w parku w Warszawie. Zapomnieli, że są w miejscu publicznym
  5. "Czajka" pobiła światowy rekord. WIOŚ nie ma wątpliwości. Brawo?
  6. “Bill Gates dąży do mordowania ludzi”. Popularna teoria wciąż rozgrzewa internet
15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźć15-latka od kilku miesięcy nie wróciła do domu. Policja apeluje: pomóżmy ją odnaleźćCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News