Warszawa się zazieleni. Tysiące krzewów i ponad 1000 m2 nowych trawników wkrótce pojawi się w stolicy

Autor Alicja Guz - 28 Września 2020
widoki w WarszawieŹródło: ZDM

Widoki w Warszawie zmieniają się na bardziej przyjazne dla oka. Właśnie rozpoczęło się zazielenianie centrum stolicy. Prace rozpoczęto od skrzyżowania al. Jana Pawła II z ulicą Złotą. Docelowo ma pojawić się między innymi 1300 m2 trawników oraz niemal 40 nowych drzew.

Widoki w Warszawie zmieniają się na lepsze

Widoki w Warszawie będą bardziej zielone. Zarząd Dróg Miejskich poinformował o rozpoczęciu zazieleniania centrum stolicy. "Od sadzenia krzewów po wschodniej stronie u zbiegu ulicy Złotej i alei Jana Pawła II zaczęło się zazielenianie tego fragmentu centrum Warszawy w ramach trwającej przebudowy ulic" poinformował ZDM na Twitterze.

Więcej zieleni w Warszawie

Jak przekazał Urząd m.st. Warszawy, w centrum stolicy ma pojawić się 1300 m2 trawników, ponad 5 tysięcy krzewów, żywopłotów i bylin, a także niemal 40 nowych drzew.

Planowane zmiany w centrum miasta

Więcej zieleni na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ulicą Złotą to jedynie ułamek zmian, które czekają warszawiaków w centrum miasta. "Przebudowa al. Jana Pawła II i placu Pięciu Rogów są częścią rewolucyjnych zmian w Śródmieściu, jakie w grudniu zeszłego roku zapowiedział Rafał Trzaskowski. Prezydent Warszawy przedstawił wtedy projekty, które mają sprawić, by całe centrum było wygodne i efektowne. Pierwszy etap to m.in. przebudowa al. Jana Pawła II i odnowa placu Pięciu Rogów. Potem wytyczenie przejść dla pieszych wokół ronda u zbiegu ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich czy budowa drogi rowerowej po prawym pasie ul. Marszałkowskiej od ul. Świętokrzyskiej do Al. Jerozolimskich. Kolejne to m.in. całkowita zmiana placu Bankowego i placu Defilad. Inwestycjami zrealizowanymi po 2023 r. w centrum miały być zapowiedziana budowa teatru TR Warszawa i odbudowa Pawilonu Emilia przed Pałacem Młodzieży" czytamy na stronie ZDM.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News