Dziennikarze przyłapali wiceprezydenta Warszawy. Przyjechał pod ratusz, zaparkował na środku trawnika

Autor Alicja Guz - 9 Lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Wikipedia, By Szczebrzeszynski - Praca własna, Domena publiczna

Wiceprezydent Michał Olszewski dwa lata temu nadzorował politykę ochrony środowiska, jeździł rowerem i postulował między innymi o wprowadzenie w stolicy stref wolnych od pojazdów. W czwartek zaparkował swój samochód terenowy na środku trawnika pod ratuszem.

Wiceprezydent zaparkował na trawniku

W czwartek przed godziną 9 wiceprezydent Michał Olszewski przyjechał do ratusza swoim samochodem marki Land Rover Defender. Jak podają media za Polską Agencją Prasową, wiceprezydent wjechał na główny dziedziniec ratusza, a następnie skręcił w lewo, gdzie za bramą znajduje się kolejne podwórze. Tam zaparkował auto na środku trawnika.

Dzisiaj grzeje:
1. Bródno 1000 lat temu. Rekonstrukcja 3D zapiera dech w piersiach
2. Stanął przed sądem, bo puścił bąka. Bezprecedensowy proces we Wrocławiu

Stacje metra były zamknięte

Czy można tam parkować?

Wiceprezydent zapytany przez PAP o to, dlaczego zaparkował samochód na trawie, odpowiedział krótko. - Zaparkowałem na miejscu, które wojewoda wyznaczył do parkowania - stwierdził.

Wiceprezydent dbał o środowisko

Jeszcze dwa lata temu wiceprezydent Michał Olszewski nadzorował w Warszawie realizację polityki proekologicznej, chętnie fotografował się na rowerze i postulował między innymi o wprowadzenie w stolicy stref wolnych od pojazdów. - Walkę o czyste powietrze prowadzimy na trzech płaszczyznach. Po pierwsze niskoemisyjny transport. (…) Ostatnim działaniem jest edukacja mieszkańców. Jestem przekonany, że dzięki promocji ekologicznych zachowań wkrótce wszyscy warszawiacy będę pomagać nam w dbaniu o ekosystem stolicy - powiedział Olszewski podczas jednego ze swoich wystąpień publicznych.

Porażające odkrycie podczas ocieplania bloku. Robotnicy znaleźli ciało kobiety w mieszkaniu na 9 piętrzePorażające odkrycie podczas ocieplania bloku. Robotnicy znaleźli ciało kobiety w mieszkaniu na 9 piętrzeCzytaj dalej

Wiceprezydent nie dba już o środowisko?

Dziennikarz PAP zapytał wiceprezydenta o sprawy ekologii i użytkowanie tak dużego samochodu. - Nie wiem, jaki to ma związek z moim ekologicznym trybem życia - odpowiedział Michał Olszewski. Wiceprezydent nie odpowiedział również na pytanie, czy jego samochód ma silnik diesla, czy benzynowy. Nie widział również, jaką ma pojemność. Z kolei pytany o spalanie odpowiedział, że: „ten samochód akurat dużo nie pali”.

Samochód wiceprezydenta nieprzyjazny dla środowiska

Jak podaje PAP, Land Rover Defender Michała Olszewskiego nie jest nowy. Taki model produkowany był w latach 2012-2016. Najbardziej popularne są samochody z silnikiem diesla o pojemności 2,2 litra, ale są także z silnikami o większej pojemności oraz wyposażone w jednostki benzynowe. PAP informuje również, że auto z silnikiem diesla 2,2 l pali ponad 11 litrów oleju napędowego na 100 km.

Plaga karaluchów w Warszawie. Mieszkańcy nie wytrzymująPlaga karaluchów w Warszawie. Mieszkańcy nie wytrzymująCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Kaczyński nagle przerwał milczenie i przemówił. Zatrważające, wielu będzie wściekłych
  2. Z ostatniej chwili. Ulubieniec fanów został zatrzymany przez policję, miał zabić człowieka. Teraz stanie przed sądem
  3. Świadkowie twierdzili, że dzieci bawią się na parapecie. Policja i strażacy przyjechali natychmiast
  4. IMGW ostrzega, burze ponownie wrócą nad Mazowsze. Znów będzie niebezpiecznie
  5. Policja apeluje o pomoc, sytuacja jest poważna. Zaginął 85-letni mężczyzna. Widziałeś go?
  6. Zła informacja dla wszystkich posiadaczy kont w bankach. Podjęto już decyzję
80 autobusów nie wyjechało na ulice Warszawy. Kontrole wszystkich kierowców w stolicy80 autobusów nie wyjechało na ulice Warszawy. Kontrole wszystkich kierowców w stolicyCzytaj dalej

Następny artykuł