Wicepremier Piotr Gliński trafił na kwarantannę. Spotkał się z zakażonym biskupem

Autor Alicja Guz - 14 Października 2020
wicepremier Piotr GlińskiŹródło: gov.pl

Wicepremier Piotr Gliński został poddany kwarantannie. Powodem jest spotkanie ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu z biskupem Arturem Mizińskim, u którego stwierdzono obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wicepremier czeka na test na COVID-19.

Wicepremier na kwarantannie

Wicepremier Piotr Gliński został objęty kwarantanną. O swoim stanie zdrowia poinformował na Twitterze. "W związku z kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem przebywam na kwarantannie. Czuję się dobrze. Oczekuję na przeprowadzenie testu. Przypominam o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych - dystans, dezynfekcja, maseczka! Chrońmy siebie i innych!" napisał minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Dzisiaj grzeje:
1. Ważne zmiany w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Mogą na nich skorzystać tysiące warszawiaków
2. Listonosz porzuci przesyłkę, ale wtedy zapłacisz ty. A grozi ci nawet sąd
3. Klamka zapadła, rząd właśnie podjął decyzję. Jutro ogłoszą nowe restrykcje dla całej Polski


Kwarantanna po spotkaniu z biskupem

Jak przekazało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, kwarantanna szefa resortu "to efekt informacji o stwierdzeniu obecności koronawirusa u biskupa Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego Komisji Episkopatu Polski. W piątek wicepremier Gliński uczestniczył w uroczystym otwarciu edukacyjnej sesji wykładowej pt. Kościół Św. Jana Pawła II - Niepodległość Ducha, w której brał udział również bp. Miziński".

Wicepremier czeka na testy

MKiDK zapewnia, że podczas sesji wykładowej minister Piotr Gliński "przestrzegał zasad dotyczących zakrywania twarzy (z wyłączeniem oficjalnego wystąpienia) oraz zachowania dystansu społecznego". Wicepremier nie ma żadnych symptomów choroby i pracuje zdalnie. Pozostaje również w izolacji, oddzielony także od rodziny i domowników. Jak podaje resor kultury i dziedzictwa narodowego, "test na obecność koronawirusa będzie miał przeprowadzony zgodnie ze wskazaniami GIS".

Połamali wycieraczki i obrzucili jajkami, bo źle zaparkował. Porażające komentarze sąsiadów, ręce opadająPołamali wycieraczki i obrzucili jajkami, bo źle zaparkował. Porażające komentarze sąsiadów, ręce opadająCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieoficjalnie: nauka zdalna dla dzieci po 12. rż., sklepy otwarte do 19:00. Ujawniamy plany rządu
  2. Kierowca BMW przegrał z warunkami pogodowymi. Wideo
  3. Gigantyczna awaria na Mazowszu. Tysiące osób nie ma prądu. Sytyacja jest poważna, operator wydał oświadczenie
  4. Z ostatniej chwili: ministerstwo nie ma wątpliwości. Sto powiatów trafi do czerwonej strefy, będą większe obostrzenia
  5. Jasnowidz Jackowski nie ma dobrych wieści. Sytuacja wymknie się spod kontroli, będą nowe restrykcje
  6. Duże polskie miasto czerwoną strefą od jutra? To praktycznie przesądzone
Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduWiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rząduCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News