Na jaw właśnie wyszło masowe morderstwo. Szczątki ludzkich ciał znalezione w ziemi

Autor Alicja Guz - 17 Września 2020
wiadomości o ToledoŹródło: IPN

Wiadomości o najnowszym odkryciu Instytutu Pamięci Narodowej obiegły media. Na terenie dawnego warszawskiego więzienia "Toledo" w środę odkryto kolejne jamy grobowe z ludzkimi szczątkami. Tym samym liczba osób, których ciała odkryto w tym miejscu, wzrosła do dwunastu.

widomości o szczątkach ludzkich na terenie ToledoWiadomości z Warszawy obiegły media

Wiadomości z warszawskiej Pragi-Północ obiegły media. Na terenie dawnego więzienia "Toledo" prowadzone są pracę archeologiczne. "W trzecim dniu prac poszukiwawczych prowadzonych przy ul. Namysłowskiej w Warszawie zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN odkrył szczątki kolejnych osób pochowanych potajemnie w tym miejscu. Wiosną 2020 r. na tym terenie ujawniono trzy szkielety osób pogrzebanych w podobny sposób (bezpośrednio w ziemi, bez trumny)" informował w poniedziałek 7 września Instytut Pamięci Narodowej. Z kolei w czwartek 17 września pojawiły się kolejne informacje dotyczące prowadzonych prac.

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromna akcja policji, mandaty posypią się lawinowo. Tłumy policjantów wyjdą na ulice w słusznym celu
2. Już nawet ZUS nie ukrywa, że świadczenia będą głodowe. Wraca pomysł emerytury obywatelskiej
3. Warszawa sparaliżowana, ludzie wyszli na ulice, ogromne korki. Policja próbuje opanować sytuację

Kolejne groby i kolejne ciała

IPN poinformował, że 16 września odkryto kolejnych sześć jam grobowych, a w nich kolejne ludzkie szczątki. W związku z tym liczba osób, których ciała odkryto, wzrosła do dwunastu. - Wczoraj odkryliśmy zaledwie fragment terenu, a już ujawniło się tak wiele jam grobowych. Chcemy przebadać teren na całej długości dawnego muru więziennego, by mieć pewność, iż wszystkie szczątki zostały odnalezione i podjęte. Dziś trudno powiedzieć, co przed nami. Możliwy jest każdy scenariusz: zarówno ten, gdy nie znajdziemy więcej szczątków, ale również taki, że odnajdziemy ich jeszcze bardzo wiele - poinformował prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN.

Kim byli pogrzebani?

- Już dziś możemy, bez wątpliwości powiedzieć, że odkryliśmy miejsce, w którym grzebano w sposób regularny szczątki więźniów. Wczorajsze odkrycie nam to potwierdza. Musimy pamiętać, iż teren, na którym aktualnie pracujemy stanowił w latach 40-tych wciąż teren więzienia. Ceglany mur został przesunięty wiele lat później - potwierdzają nam to odsłonięte w czasie prac dawne fundamenty. Wynika z tego zatem, że grzebania zwłok dokonywano pod więziennym murem od strony wewnętrznej. Nasze odkrycie pokrywa się z relacjami świadków, którzy obserwowali egzekucje z okien pobliskiej pralni - tłumaczył prof. Krzysztof Szwagrzyk. Jak podaje IPN, prace na terenie byłego więzienia "Toledo" zaplanowano do 18 września.

Egipskie ciemności na głównej ulicy. Nie naprawią latarni, bo złodzieje kradną kableEgipskie ciemności na głównej ulicy. Nie naprawią latarni, bo złodzieje kradną kableCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające informacje o Tomaszu Komendzie. Nikt nie wiedział, sytuacja jest tragiczna
  2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  3. Studenci chcą pozwać Uniwersytet Warszawski. Ogromne pieniądze w grze, szykuje się pozew zbiorowy
  4. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? WHO właśnie podało datę. Nie nastąpi to szybko
  5. Ogromna tragedia na Mazowszu. Młody mężczyzna nie żyje, zginął na oczach znajomych
  6. Nie skłamał w ankiecie dot. COVID-19, więc nie przyjęli go do szpitala? Ujawniamy kulisy sprawy
Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Polacy ocenili działania rządu w czasie pandemii. A jakie jest Twoje zdanie?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News