Niespodziewany zwrot w sprawie noszenia maseczek. Są nowe zalecenia wydane przez WHO

Autor - 6 Czerwca 2020
WHO zmienia zdanie w sprawie zakrywania ust i nosaŹródło: Pixabay

Dotychczas Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) nie rekomendowała noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Teraz organizacja zmieniła zdanie w tej sprawie. WHO uważa, że zakrywanie ust i nosa może przynieść pozytywne skutki w walce z koronawirusem.

Noszenie maseczek

WHO nie rekomendowało dotychczas noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Organizacja uważała, że brakuje wystarczających dowodów na poparcie skuteczności tych środków higienicznych przy walce z koronawirusem. Co więcej, eksperci WHO sądzili, że ich noszenie może powodować w społeczeństwie fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Obawiano się, że przez to doszłoby do nadmiernego wykupowania przez obywateli środków ochronnych, co mogłoby skutkować brakiem maseczek w miejscach, które najbardziej ich potrzebują, czyli w szpitalach.

Dzisiaj grzeje:
1. Andrzej Duda zapowiedział kolejne 500 plus. Kto, kiedy i na co dostanie nowy bon
2. Remont domu lepiej zgłoś, inaczej mogą być kłopoty. Zanim zaczniesz, sprawdź czy nie grozi ci nawet 5 tys. zł kary

WHO zmienia zdanie

W najnowszym oświadczeniu Światowa Organizacja Zdrowia nakłania polityków, aby namawiali swoich obywateli do noszenia maseczek ochronnych. WHO uznało, że to jedno z narzędzi, które ma szansę wpłynąć na ograniczenie liczby zakażeń koronawirusem.

Maseczki ochronne w Polsce

W Polsce od 30 maja nie musimy zasłaniać ust oraz nosa w przestrzeni otwartej, pod warunkiem, że zachowamy bezpieczną odległość - dwóch metrów między innymi osobami. Dotyczy to przebywania w parku, w lesie, na ulicy czy na plaży. Wyjątek stanowią miejsca zatłoczone, gdzie nie ma możliwości zachowania bezpiecznej odległości, wtedy dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy zakryć usta oraz nos. Nadal utrzymany został obowiązek zakrywania tych części twarzy w komunikacji publicznej, sklepach, kinach, teatrach, kościołach, urzędach oraz salonach fryzjerskich.

Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Wśród chorych są dzieci. 63 osoby zakażoneNowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Wśród chorych są dzieci. 63 osoby zakażoneCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mężczyźni nie mieli pojęcia, że w lesie ustawiona jest fotopułapka. Wszystko się nagrało, teraz sprawę wezmą w swoje ręce służby
  2. W Polsce powstanie skocznia imienia Kamila Stocha? Sportowiec postawił jeden, ważny warunek
  3. Ciężarówka wywróciła się na bok. Ładunek runął na jezdnię. Akcja strażaków [GALERIA]
  4. Nowe ognisko koronawirusa w Warszawie. Wśród chorych są dzieci. 63 osoby zakażone
  5. Wybuch i pożar w mieszkaniu. Trzy osoby w szpitalu. Sąsiedzi: eksplodowała hulajnoga [GALERIA]
  6. Skandaliczny apel Rydzyka do mediów. Obok stał biskup oskarżony o tuszowanie pedofilii w Kościele
Policja wydała pilny komunikat. Zaginęła 8-latka i jej matka. Wyszły z domu i przepadłyPolicja wydała pilny komunikat. Zaginęła 8-latka i jej matka. Wyszły z domu i przepadłyCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News