Będzie nowe obostrzenie dla wszystkich Polaków. Decyzja ma zapaść na dniach

Autor Aleksandra Olbryt - 14 Września 2020
weseleŹródło: Pixabay

Wesele na 150 osób? - To irracjonalne - twierdzi Minister Zdrowia. W rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Adam Niedzielski podkreślił, że to właśnie po uroczystościach weselnych pojawia się najwięcej nowych zakażeń. - Średnio około 10 procent wyników z naszych raportów to właśnie efekt zakażeń na weselach - stwierdził szef resortu zdrowia.

Wesele na 150 to przesada

Wesele, na którym liczba gości sięga 150 osób, to irracjonalny pomysł - tak twierdzi Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. Szef resortu wypunktował, że średnio 10 procent zakażeń, które są ujęte w cotygodniowych raportach, jest skutkiem tego typu uroczystości. Dodał, że rozważane jest zmniejszenie liczby gości weselnych do 75, a nawet 50.

Dzisiaj grzeje:
1. Nagle przerwano lekcje. Wielka ewakuacja w szkole, 800 uczniów wybiegło z placówki

2. Wybierasz się na grzybobranie? Zamiast z koszem borowików możesz wrócić do domu z surową karą

Obostrzenia na razie tylko w żółtych i czerwonych strefach

Warto przypomnieć, że obecnie obostrzenia związane z organizacją imprez obowiązują jedynie w powiatach oznaczonych jako żółte i czerwone strefy. Zgodnie z wytycznymi w żółtych strefach na liście gości może być łącznie 100 osób, a w czerwonych 50. Sytuacja jest jednak problematyczna ze względu na to, że pary często wysyłają zaproszenia z dużym wyprzedzeniem czasowym. Dlatego dobrze byłoby, aby liczba gości była stała.

Właśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznychWłaśnie się zaczęło, Tłumy ludzi na ulicach. Niezbędna była pomoc ratowników medycznychCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Natychmiastowa ewakuacja szpitala. Karetkami wywożą dorosłych i schorowane dzieci, sytuacja jest bardzo zła
  2. Rząd rozda kolejne pieniądze, można dostać nawet 1,5 tys. zł. Jest jeden warunek
  3. Chcieli zniszczyć dokumenty na dwa dni przed awarią Czajki. Mamy odpowiedź MPWiK
  4. Zadzwoniła do córki, pożegnała i skoczyła do Wisły. Porażająca akcja służb w Warszawie
  5. Najbardziej pożądany adres w stolicy. Kuba Błaszczykowski kupił trzy apartamenty przy Złotej 44
  6. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
Rafał Trzaskowski trafił na Pudelka. Wybuchła afera, wiele osób krytykuje zachowanie prezydentaRafał Trzaskowski trafił na Pudelka. Wybuchła afera, wiele osób krytykuje zachowanie prezydentaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News