Wiadomo, co będzie z weselami. Wiceminister zdrowia zdradził w radiu plany rządu

Autor Julian Bakuła - 12 Października 2020
Wesele może wkrótce wymagać rejestracji. Niewykluczony jest także całkowity zakaz organizacji tego typu imprez.Źródło: YouTube / Sedno Sprawy, Radio PLUS

Wesele może wkrótce, w związku ze wzrostem ilości zakażeń koronawirusem, wymagać rejestracji, która pomoże wyłapywać osoby zakażone lub zagrożone zakażeniem. Na antenie Radia Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska dał także do zrozumienia, że niewykluczone jest wprowadzenie całkowitego zakazu organizowania tego typu imprez. Kraska zdradził również szczegóły rządowej strategii.

Wesele może wkrótce wymagać rejestracji. Wiceminister zdrowia wypowiedział się na temat restrykcji

Wesele może wkrótce - w związku z drastycznymi wzrostami ilości zakażeń koronawirusem (4394 nowe przypadki w poniedziałek) - wymagać zarejestrowania. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, wypowiadając się w poniedziałek (12.10) w programie Sedno Sprawy na antenie Radia Plus, nie wykluczył wprowadzenia takiego rozwiązania. Mogłoby ono usprawnić prowadzenie dochodzeń epidemicznych. Zdaniem Kraski nie byłoby to jednak rozwiązanie wystarczające. - Ja myślę, że sama rejestracja to jest niestety za mało. (...) Wiele tych ognisk zakażeń to są niestety spotkania nieformalne - mówił kraska w programie Sedno Sprawy. Wiceminister przyznał jednak, że pomysł rejestracji wesel i innych zgromadzeń publicznych także znajduje się w pakiecie restrykcji, które będą wprowadzane, jeśli utrzymywać się będzie eskalacja ilości zakażeń.

Dzisiaj grzeje:
1. Uczniowie jutro nie pójdą do szkoły. Nagła akcja, już szykują protest
2. Obniżyli im emerytury. W sądzie już ponad 25 tys. odwołań

3. Pilny apel rządu w sprawie 1 listopada. Polacy nie będą zadowoleni

Wiceminister zdrowia nie wyklucza wprowadzenia całkowitego zakazu organizacji wesel

- Przyjęliśmy taką strategię, że będziemy co tydzień wprowadzać pewne restrykcje w zależności od sytuacji epidemicznej. W pewnym momencie zakaz tych imprez rodzinnych być może także wystąpi - zapowiedział na antenie Radia Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Możemy więc spodziewać się, że jeśli w dalszym ciągu utrzymywać się będzie wzrost ilości zakażeń, wesela objęte zostaną nie tylko obowiązkiem rejestracji czy dodatkowymi restrykcjami sanitarnymi lub zaostrzonymi limitami uczestników, ale nawet - całkowitym zakazem organizacji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć
  2. Jeśli tankowałeś na Orlenie, możesz mieć poważny problem. Klienci zgłaszają wielotysięczne szkody
  3. Morderstwo w bloku. Nastolatek leżał na chodniku, zginął podczas awantury. Nie żyje
  4. Na miejscu jest straż, policja i ciężki sprzęt. Jedna osoba nie żyje, trwa akcja ratunkowa
  5. Wkurzona Polska Babcia ostro walczyła z policjantami. Wszystko się nagrało, hit internetu
  6. Pamiętacie aferę z respiratorami? Nowe informacje
Mieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeMieszkaniec Ursynowa walczy o zamknięcie katakumb. Powód? Chce chronić nietoperzeCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News