Minister zdrowia postawił sprawę jasno. Chodzi o organizację wesel

Autor Alicja Guz - 2 Sierpnia 2020
weseleŹródło: gov.pl

Wesele ponownie z mniejszą liczbą gości? Łukasz Szumowski przerwał swój urlop, gdy przed weekendem znacznie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Minister zdrowia zabrał głos w sprawie przywracania restrykcji, w tym także organizacji wesel w czasie epidemii.

Wesela i koronawirus

Wesela mogą być organizowane do 150 osób, nie licząc obsługi imprezy. Jednak ostatnie wzrosty zachorowań mogą spowodować powrót niektórych obostrzeń. Łukasz Szumowski przerwał swój urlop, gdy przed weekendem liczba zakażonych koronawirusem w Polsce zaczęła przybierać rekordowe wartości. W sobotę 1 sierpnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 658 potwierdzonych przypadkach koronawirusa w kraju. W rozmowie z RMF FM szef resortu zdrowia wypowiedział się na temat powrotu do obostrzeń, w tym m.in. Tych związanych z organizacją wesel.

Dzisiaj grzeje:
1. Łukasz Szumowski ma fatalne informacje dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już w tym tygodniu
2. Koronawirus w ośrodku sportowym na Mazowszu. Zamknięty basen i hala sportowa
3. Możesz ubiegać się o zwrot akcyzy za konkretne paliwo. Resort potwierdził, ruszył nabór wniosków

Łukasz Szumowski o organizacji wesel

W rozmowie z RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski pytany był m.in. Współczynnika zakażeń w Polsce i zaostrzanie obostrzeń w niektórych powiatach. - On jest bardzo różny w zależności od regionu. Są regiony, w których jego wartość jest znacznie poniżej jednego, a mamy województwa, gdzie on jest znacznie powyżej jednego. Idziemy w kierunku terytorializacji powiatowej działań, i to było dyskutowane na ostatnim posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego, wspólnie z panem premierem - poinformował minister zdrowia. - Jeżeli 60 procent chorych jest z dwudziestu kilku powiatów, być może tam trzeba te rygory - choćby wesel czy maseczek - dać ostrzejsze, a gdzie indziej może nie trzeba takich wymogów dawać – wyjaśnił w rozmowie z RMF FM Łukasz Szumowski i dodał, że ważna jest również akcja edukacyjna. - Nie mamy medycznych przeciwwskazań do zasłaniania twarzy. Jeśli ktoś źle czuje się w maseczce, może chodzić w przyłbicy. To jest obowiązujące, chcemy lepszego egzekwowania przepisów obowiązujących - wytłumaczył.

Minister zdrowia o weselach

Szef resortu zdrowia zapytany został również o organizację wesel w czasie epidemii. Przed weekendem pisaliśmy o ognisku SARS-CoV-2 na weselu w Rembertowie. - Czasami nie jest winny organizator, jeżeli działał zgodnie z planem, jeżeli było nie więcej niż 150 osób, to trudno karać kogoś za takie działanie - wyjaśniał Łukasz Szumowski. - Zastanawiamy się, czy wprowadzić w tych obszarach kraju, gdzie jest więcej zakażeń, restrykcji polegających na tym, że na weselach mogłoby być mniej osób, czy nie wprowadzić pewnej rejestracji wesel, aby łatwiej móc je skontrolować. To na pewno poprawiłoby sytuację epidemiczną - tłumaczył w rozmowie z RMF FM.

Koronawirus w pociągu i autobusie. Sanepid pilnie poszukuje pasażerówKoronawirus w pociągu i autobusie. Sanepid pilnie poszukuje pasażerówCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widzieliśmy go w kultowych filmach, niestety nie żyje. Media obiegła tragiczna wiadomość
  2. Nieprawdopodobna metamorfoza Big Boy'a z Gogglebox. Jak udało mu się dojść do takiego stanu?
  3. Kierowco, miej się na baczności. To w tych miejscach policja łapie na potęge
  4. Smutna informacja obiegła media. Nie żyje legendarny muzyk zespołu Dżem
  5. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  6. Potężna ulewa na Mazowszu. Miejscowość dosłownie płynie, wszystko zalane
  7. Polacy pogrążają się w żałobie, niestety nie żyje. Smutną informację przekazał prezydent miasta
Lekkomyślne zachowanie matki mogło skończyć się tragicznie. Zostawiła dziecko w nagrzanym samochodzieLekkomyślne zachowanie matki mogło skończyć się tragicznie. Zostawiła dziecko w nagrzanym samochodzieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News