To już pewne, będą nowe zasady na weselach. Wiele par będzie musiało zmienić plany

Autor - 6 Sierpnia 2020
Wesela się zmieniająŹródło: Pixabay

Wesela ulegną zmianie. Wkrótce zostaną wprowadzone nowe zasady epidemiczne. Wiceminister rozwoju Olga Semieniuk przekazała, że wytyczne w sprawie organizacji wesel pojawią się w tym tygodniu. Wiceminister zapowiedziała, że wesela będą bezpieczne i komfortowe, jednak nie wszyscy wezmą w nich udział.

Wesela w dobie koronawirusa

Wesela po raz kolejny ulegną zmianie w związku z epidemią koronawirusa. Po początkowym całkowitym zakazie organizacji uroczystości, stopniowych rozluźnieniu obostrzeń ponownie czekają nas zmiany w organizacji wesel. - Razem z wiceministrem zdrowia Januszem Cieszyńskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem spotkaliśmy się z przedstawicielami branży ślubnej, by wspólnie zastanowić się nad zasadami, które pozwolą parom młodym i ich gościom bawić się nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo - przekazała wiceminister w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Wesela bez dziadków

Dzisiaj grzeje:
1. Koronawirus na stadionie. Treningi i mecze zawieszone
2. Już niebawem wielu Polaków czeka wymiana prawa jazdy. Koszty mogą zadziwić

- Wiemy, że każda rodzina chciałaby w możliwie najszerszym gronie bawić się na weselach, ale jeżeli możemy ochronić życie i zdrowie babć i dziadków, wprowadzimy zakaz uczestnictwa w tego rodzaju imprezach dla seniorów - wyjaśniła wiceminister rozwoju. I dodaje, że "seniorzy, którzy są zaliczani do osób najbardziej narażonych na śmiertelne powikłania koronawirusa, będą najprawdopodobniej musieli zostać w domu".

Mniej osób na weselach

Wiceminister zapowiedziała, że możliwe jest zmniejszenie limitu liczby uczestników wesela. Jak przekazała "Rzeczpospolita" w opracowanych przez ministrów i GIS wytycznych pojawił się nakaz noszenia maseczek na uroczystości oraz ograniczenia liczby wesel. Semeniuk zaznacza, że niewykluczone jest zmniejszenie liczby uczestników imprezy.

Wesela w powiatach "czerwonych" i "żółtych"

Na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski również zabrał głos w sprawie organizacji wesel. Odniósł się do obostrzeń, które zostaną wprowadzone od 8 sierpnia w dziewięciu powiatach "czerwonych" oraz dziesięciu "żółtych". W powiatach "czerwonych" w weselach będzie mogło brać udział maksymalnie 50 osób, z kolei w powiatach oznaczonych na żółto w uroczystości weźmie udział maksymalnie 100 osób. Więcej o obostrzeniach w powiatach "czerwonych i żółtych" pisaliśmy tutaj.

Młoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe faktyMłoda kobieta zginęła w wypadku. Na jaw wychodzą nowe faktyCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć zajrzała Edycie Górniak w oczy. Dantejskie sceny na drodze
  2. Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważne
  3. Poważny wypadek w Warszawie. Kobieta spadła z kładki na jezdnię
  4. Tajemnicze symbole na klatkach schodowych. Złodziej oznacza puste mieszkania
  5. Popularna wędlina wycofana ze sklepów. GIS pilnie ostrzega, pod żadnym pozorem jej nie jedzcie
  6. Media właśnie przekazały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje
Skandaliczne zachowanie turysty z Warszawy. Pozbawił Neptuna męskościSkandaliczne zachowanie turysty z Warszawy. Pozbawił Neptuna męskościCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News