Wepchnęli go do auta, odjechali w nieznanym kierunku. Natychmiast wezwano policję

Autor redakcja Wawa Info - 31 Maja 2020
porwanie w sochaczewieŹródło: Policja

W poniedziałek porwano mieszkańca Sochaczewa. Sprawą zajęli się policjanci. Udało im się namierzyć auto mężczyzn podejrzewanych o porwanie. W samochodzie nie było jednak poszkodowanego. Znaleziono go dopiero w mieszkaniu. Na komendzie okazało się, że był poszukiwany. Gdyby nie zapłacił grzywny musiałby odbyć karę pozbawienia wolności.

Porwanie w Przęsławicach

W poniedziałek (25.05) policjanci z Sochaczewa podjęli poszukiwania bmw. Z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego (obsługującego numer 112) otrzymali informację o porwaniu, po czym skontaktowali się z osobą, która złożyła zawiadomienie. - Kilku mężczyzn przyjechało do Przęsławic i pobiło mieszkańca Sochaczewa. Z informacji wynikało, że sprawcy wepchnęli sochaczewianina do auta i odjechali z nim w nieznanym kierunku. Próby nawiązania z nim kontaktu, nie przyniosły rezultatu. Telefon był wyłączony - relacjonuje zgłoszenie mł. asp. Agnieszka Dzik z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie. Policjantom udało się namierzyć auto na targowisku miejskim w Sochaczewie, gdzie zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o porwanie.

Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowanaŚmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowanaCzytaj dalej

Poszukiwany z Sochaczewa

- Sam porwany uciekł i wrócił do domu. Tam go zatrzymano. Okazało się, że miał do odbycia karę pozbawienia wolności, z tym że jeśli zapłaciłby grzywnę, mógłby uniknąć tej kary. Na drugi dzień po incydencie został zwolniony do domu - mówi mł. asp. Dzik. Pokrzywdzony znał się z jednym z mężczyzn podejrzewanych o porwanie. Około 1,5 miesiąca wcześniej pożyczał od niego rusztowanie. Podejrzewani nie przyznali się do winy i przedstawili swoją wersję zdarzeń. Z ustaleń policjantów wynika, że ich zachowanie mogło być sposobem na odzyskanie pożyczonego rusztowania. Sprawa będzie wyjaśniana podczas dalszego postępowania.

Dzisiaj grzeje:
1. Spłonęło BMW na Moście Północnym
2. Twoja emerytura w czerwcu będzie wyliczona na dużo korzystniejszych warunkach. ZUS zdradził plany

Reperkusje porwania

Poszkodowany mężczyzna nie miał żadnych poważnych obrażeń, nie wymagał hospitalizacji. Zadbano jednak o jego dalsze bezpieczeństwo. - Wobec mężczyzn zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 100 metrów - relacjonuje mł. asp. Dzik. Za postawione im zarzuty może grozić do 5 lat więzienia.

Dwie osoby ranne, droga zablokowana. Kolejny poważny wypadek na MazowszuDwie osoby ranne, droga zablokowana. Kolejny poważny wypadek na MazowszuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapamiętaj 2. złote zasady na idealny rosół. Będzie klarowny i pyszny, domownicy oszaleją na jego punkcie
  2. Anna Lewandowska opublikowała zdjęcie pełne czułości. Fani są zachwyceni (FOTO)
  3. IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem. Alert ogłoszono dla ośmiu województw
  4. Nie żyje kierowca autobusu, który uderzył w drzewo
  5. Żałoba w przedszkolu w Warszawie. Nie żyje Ania, "odeszła zbyt szybko"
  6. Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne dane
Rafał Trzaskowski znów w akcji. Wpis i zdjęcie na Facebooku hitem internetuRafał Trzaskowski znów w akcji. Wpis i zdjęcie na Facebooku hitem internetuCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News