Ważna konferencja Morawieckiego. Premier ogłosił otwarcie galerii handlowych, hoteli, żłobków i przedszkoli

Autor Mateusz Dolak - 29 Kwietnia 2020
Z ostatniej chwiliŹródło: wawainfo.pl

Trwa konferencja prasowa Mateusza Morawieckiego. Premier ogłosił otwarcie galerii handlowych od 4 maja. Zapowiedział też otwarcie przedszkoli, żłobków i hoteli. | www.wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje.

Zdejmowanie obostrzeń

W środę odbyła się konferencja premiera, który zapowiedział zdejmowanie kolejnych obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Zmiany, które zostaną wprowadzone, rząd nazywa odmrażaniem gospodarki. Na początku Morawiecki zapowiedział, że od 6 maja otwarte będą żłobki i przedszkola, ale decyzje będą podejmowane przez organy prowadzące te placówki. Premier zapewnił, że Ci którzy nie będą mogli oddać dzieci do przedszkola czy żłobka, dostaną zasiłek opiekuńczy.

Blogerka pędziła 208 km/h ulicami Warszawy. Jedną ręką trzymała kierownicę, drugą wszystko nagrywałaBlogerka pędziła 208 km/h ulicami Warszawy. Jedną ręką trzymała kierownicę, drugą wszystko nagrywałaCzytaj dalej

Otwarcie galerii

Dwa dni wcześniej - 4 maja - otwarte zostaną hotele i miejsca noclegowe. - Otwieramy je dopiero 4 maja, po to abyśmy w majówkę nie ruszyli w różne miejsca, bo to tworzy większe ryzyko zakażenia - wyjaśnił premier. Również po majówce klienci będą mogli znów zrobić zakupy w galeriach handlowych. W sklepach będą obowiązywały obostrzenia w postaci limitu klientów - jeden na 15 metrów kwadratowych. Od 4 maja będzie można też wykonywać zabiegi rehabilitacyjne, ale pozwolenie nie dotyczy salonów masażu. Tego samego dnia otwarte zostaną również muzea i instytucje kultury.

Dzisiaj grzeje:
1. Ratusz wprowadza bezpłatne parkowanie. Tylko dla pewnej grupy
2. Pilny apel Andrzeja Dudy do wszystkich Polek i Polaków. Prośba okazała się niecodzienna

Rośnie liczba wyzdrowiałych

Podczas konferencji prasowej, premier zwrócił uwagę, że liczba osób które zdrowieją przewyższa liczbę nowych zakażonych. - Mamy 370 takich osób. To pierwszy dzień kiedy możemy powiedzieć, że jest przyrost osób, które szybciej zdrowieją - stwierdził Mateusz Morawiecki. - Z tego się niezwykle cieszymy. Chciałbym, aby w tym kierunku wszystko przebiegało - dodał do tych słów minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Kultowa czekolada trafiła do oferty w Biedronce. Słodycz uwielbiana przez wszystkich, którą trudno dostaćKultowa czekolada trafiła do oferty w Biedronce. Słodycz uwielbiana przez wszystkich, którą trudno dostaćCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Widok odbiera mowę. Grób córki Eleni 26 lat po tragicznym morderstwie wyciska łzy z oczu
  2. Znany piłkarz pobił swoją dziewczynę. Zrozpaczona kobieta pokazała poranioną twarz (WIDEO)
  3. Multimedialny Pokaz Fontann przyciągał tłumy. Czy odbędzie się w 2020 roku?
  4. Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maile
  5. Nowe fakty w sprawie blokady samochodu "anty-LGBT". Padły groźby i wyzwiska. Jest nagranie
  6. Waloryzacja z nowymi zasadami. W trakcie pandemii rząd zmienia prawo emerytalne, obawia się nieuniknionego
Szumowski powiedział prawdę na temat maseczek. Odpowiedział na pytanie nurtujące wszystkichSzumowski powiedział prawdę na temat maseczek. Odpowiedział na pytanie nurtujące wszystkichCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News