Warszawa walczy z bezdomnością zwierząt. Bezpłatne czipowanie psów i kotów

Autor redakcja Wawa Info - 6 Lutego 2020
Warszawa przeciwdziała bezdomności zwierzątŹródło: Pixabay

Warszawa przeciwdziała bezdomności zwierząt, oferując m.in. bezpłatne czipowanie domowych pupili.

Niestety co roku mnóstwo porzuconych zwierząt trafia do schronisk w całej Polsce. W ubiegłym roku do warszawskiego Schroniska Na Paluchu trafiło 2603 psów i 1481 kotów. Do placówki trafiają zwierzęta z Warszawy, ale także z ościennych gmin takich jak: Góra Kalwaria, Piaseczno, czy Raszyn.

3000 psów

Warszawa przeciwdziała bezdomności zwierząt, oferując między innym bezpłatne czipowanie domowych pupili. W 2019 r. ok. 4100 domowych pupili zostało bezpłatnie zaczipowanych w ramach miejskiego programu.

W zeszłym roku blisko 3000 psów i kotów ze Schroniska Na Paluchu znalazło nowy dom. Ponad 1000 czworonogów z placówki powróciło do swoich właścicieli. Od stycznia do grudnia ubiegłego roku aż 1787 psów i 1184 kotów zostało adoptowanych. To rekordowy wynik z ostatnich lat działalności Palucha. Część zwierząt jest też odbierana przez włascicieli - w 2019 r. 908 psów i 178 kotów powróciło do domu, m.in. dzięki adresom zakodowanym na podskórnych czipach oraz zdjęciach znajd publikowanych w mediach społecznościowych. Obecnie w schronisku przebywa blisko 520 zwierząt. Szczegółowe dane adopcji i przyjęć dostępne są na stronie napaluchu.waw.pl.

Warszawa przeciwdziała bezdomności zwierząt

W ramach zeszłorocznej akcji czipowania psów i kotów mieszkańcy bezpłatnie oznakowali 4 109 czworonogów. Warszawiacy korzystali też z miejskiego programu sterylizacji i kastracji domowych pupili, dzięki czemu 2 958 psów i kotów przeszło zabieg.

Na co dzień zagubionymi zwierzętami zajmuje się Ekopatrol Straży Miejskiej. W 2019 r. funkcjonariusze odłowili 2 272 psy oraz 1 393 koty, z czego do właścicieli wróciło 611 czworonogów. Strażnicy odwożą oznakowane zwierzaki pod przypisany adres opiekuna.

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News