Warszawa wesprze dzieci z problemami. Powstają dwa nowe ośrodki

Autor - 14 Maja 2020
WarszawaŹródło: Pixabay

W Warszawie powstaną dwa nowe ośrodki środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów. Placówki będą znajdowały się na Śródmieściu i Białołęce. Do ośrodka można zgłosić się między innymi w sprawie przemocy domowej, uzależnień, zaburzeń depresyjnych, emocjonalnych czy lękowych. | www.wawinfo.pl - wejdź po najnowsze informacje z Warszawy

Dzieci pod presją

Coraz więcej dzieci i nastolatków boryka się z kryzysem psychicznym, aby im pomóc Warszawa uruchomiła dwa nowe zespoły terapeutyczne. – Presja, której doświadczają dzieci i młodzież jest olbrzymia, a w połączeniu z brakiem czasu na rozmowę prowadzi do poważnych kryzysów psychicznych. Dlatego od dawna zabiegaliśmy o finansowanie NFZ dla nowych placówek wsparcia psychologicznego w mieście – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Palący problem

Urząd Miasta dostrzega wagę problemu. - Kryzysy psychiczne dzieci i nastolatków to palący problem ostatnich lat. Dlatego Warszawa uruchamia dwa nowe zespoły terapeutyczne – przy al. Wyzwolenia 6 w Śródmieściu oraz przy ul. Przykoszarowej 16 na Białołęce. Będzie je prowadził Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ - informuje Karolina Gałecka. W konkursie NFZ na prowadzenie ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej oraz psychoterapeutycznej to właśnie Warszawski Szpital dla Dzieci SPZOZ zwyciężył. Z tego powodu otwiera właśnie CenTrum ROzwoju TwojeGo POtencjału – TOGO. Centrum zapewni środowiskową opiekę psychologiczną i psychoterapeutyczną dla dzieci i nastolatków.

Pomoc dla dzieci, młodzieży i rodziców

Osoby uczące się do 21 roku życia oraz ich rodzice i opiekunowie prawni będą mogli korzystać z konsultacji, diagnostyki, terapii indywidualnej i grupowej oraz zgłosić się do placówki z problemami: kryzysu rozwoju dziecka, relacji rówieśniczych, niskiej samooceny, trudności wychowawczych, przemocy domowej, uzależnień, zaburzeń depresyjnych, emocjonalnych czy lękowych i trudności adaptacyjnych dzieci, wychowujących się w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. O pomoc do placówki mogą się zwrócić także nieletni rodzice. - Wizyty nie wymagają skierowania lekarskiego i są bezpłatne. Umawianie konsultacji w TOGO odbywa się telefonicznie - przekazała Karolina Gałecka.

Dzisiaj grzeje:
1. Zaginęła pół roku temu. 17-letnia Wiktoria odnalazła się z 45-latkiem. Mężczyzna usłyszał zarzuty
2. Do sądu wpłynął zaskakujący pozew przeciw Skarbowi Państwa. To jednak może być dopiero początek

Pomoc w czasie epidemii koronawirusa

W tej kwestii wypowiedziała się również dyrektor Warszawskiego Szpitala dla Dzieci.– W trosce o bezpieczeństwo podopiecznych oraz ich rodzin, ze względu na pandemię koronawirusa, w pierwszym etapie działalności specjaliści udzielają porad zarówno w formie konsultacji bezpośrednich w siedzibie Centrum TOGO, jak również zdalnie z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych – mówi Izabela Marcewicz–Jendrysik.

Trwają rozmowy

Ośrodek przy ul. Przykoszarowej uruchomiono za sprawą umowy o współpracy zawartej w styczniu 2020 roku między SPZOZ Warszawa – Białołęka, a Warszawskim Szpitalem dla Dzieci SPZOZ, który zobowiązał się do uruchomienia leczenia w placówce. - W celu kompleksowego uruchomienia ośrodka medycznego przy ul. Przykoszarowej trwają rozmowy z mazowieckim oddziałem NFZ, dotyczące możliwości finansowania specjalistycznych świadczeń zdrowotnych - przekazuje Karolina Gałecka.

RMF FM: Trzaskowski zgodził się ubiegać o fotel prezydenta PolskiRMF FM: Trzaskowski zgodził się ubiegać o fotel prezydenta PolskiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekord
  2. Andrzej Gołota bohaterem wielkiego skandalu. Błagali go, aby przestał, ale on bił dalej
  3. Urzędnik doręczy karty do głosowania? Nowy projekt ustawy budzi kontrowersje
  4. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
  5. Wiatr uszkodził dźwig. Drabina zwisała kilkadziesiąt metrów nad ziemią
  6. Kidawa-Błońska wycofuje kandydaturę z wyborów prezydenckich. Co się stało?
1000 zł na wakacje jednak nie dla wszystkich. Wiceminister podał szczegóły1000 zł na wakacje jednak nie dla wszystkich. Wiceminister podał szczegółyCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News