Aktywiści wyszli na ulice. Demonstrowali w ważnej sprawie

Autor Aleksandra Olbryt - 21 Września 2020
WarszawaŹródło: Twitter, Miasto Jest Nasze

Warszawa. W poniedziałek 21 września ulicą Puławską przeszli aktywiści Pieszej Masy Krytycznej, czyli "koalicji na rzecz poprawy infrastruktury dla pieszych oraz ich bezpieczeństwa". W jej skład wchodzi między innymi stowarzyszenie Miasto Jest Nasze, które w tej chwili skupia 200 warszawskich społeczników.

Warszawa. Poniedziałkowy happening sparaliżował stolicę?

Warszawa, 21 września, godzina 12. Wtedy wystartował happening Pieszej Masy Krytycznej. Członkowie różnych stowarzyszeń działających na rzecz mieszkańców znów połączyli siły i zachęcali do mobilizacji.
- Spotykamy się na ul. Dworkowej 9. Przejdziemy do Pl. Unii Lubelskiej, pokazując, ile potrzeba miejsca, by wygodnie przejść się chodnikiem na ul. Puławskiej - zapowiadali organizatorzy "spaceru". Demonstracja już się zakończyła. "Ulicą Puławską przeszła dziś @PieszaMasa. Mieszkańcy przyszli, by pokazać, jak niewiele miejsca dla pieszych zostaje na chodnikach na tej ważnej ulicy. Chcemy więcej Puławskiej dla pieszych" poinformowało na Twitterze stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.

warszawa happening

Dzisiaj grzeje:
1. Jasnowidz Jackowski nie ma więcej wątpliwości. Nadchodząca zima będzie inna niż zwykle, nie z powodu pogody

2. Jeden z największych polskich banków w tarapatach. GW: mógł pośredniczyć w praniu brudnych pieniędzy
3. Dramat w parafii w Sokołowie Podlaskim. Młody ksiądz powiesił się na plebanii

Pandemia, a na Puławskiej dystans społeczny to fikcja

- Trwa pandemia koronawirusa. Pokażemy za pomocą rekwizytów, że zalecanego dystansowania społecznego nie da się dziś na ul. Puławskiej utrzymać. Co więcej, na chodniku często brakuje nawet przepisowego 1,5 m przestrzeni dla pieszych. Mimo śródmiejskiego charakteru ulicy, jej odcinek mokotowski (ul. Dolna – Pl. Unii Lubelskiej) podporządkowany jest samochodom - denerwują się członkowie stowarzyszenia Miasto Jest Nasze - O zmiany w tej części ul. Puławskiej mieszkańcy zabiegają od lat! - dodaje MJN.

Tragedia w Warszawie. Mężczyzna wypadł z 6. piętra, nie żyjeTragedia w Warszawie. Mężczyzna wypadł z 6. piętra, nie żyjeCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na miejscu mnóstwo policjantów i karetek, ludzie są wywożeni do szpitali. Tragiczne wydarzenia w centralnej Polsce
  2. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii
  3. Ojciec zapomniał dzieci z pociągu. Rozpaczliwy apel, są poszukiwane
  4. Tragedia na torach, nic nie dało się zrobić. Rozpędzony pociąg zabił mężczyznę
  5. Prognozy nie pozostawiają złudzeń, za chwilę będzie gorąco jak w środku lata. W Polskę uderzy zwrotnikowy żar
  6. Nowy objaw koronawirusa? Polska specjalistka zwraca uwagę na ważną rzecz
Ognisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVIDOgnisko koronawirusa na budowie metra? Wszyscy pracownicy przeszli testy na COVIDCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News