Lubisz polować na tanie ciuchy? W tych warszawskich lumpeksach znajdziesz najlepszą odzież

Autor Julian Bakuła - 1 Grudnia 2020
Lumpeksy w Warszawie oferują atrakcyjną odzież w niskich cenach.Źródło: Wikimedia Commons, MAKY.OREL, licencja: https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en [zdjęcie wykadrowane]

Przez lata zakupy odzieżowe w lumpeksach postrzegane były jako opcja dla osób mniej zamożnych, które nie mogą sobie pozwolić na "markowe ciuchy". Ostatnio jednak zaczęło się to zmieniać. W wielu warszawskich lumpeksach możemy znaleźć perełki, których nie powstydziłaby się niejedna influencerka modowa.

Przerażający wypadek na Mazowszu. Pijany kierowca potrącił młodą dziewczynę, tragiczne konsekwencjePrzerażający wypadek na Mazowszu. Pijany kierowca potrącił młodą dziewczynę, tragiczne konsekwencjeCzytaj dalej

Na zakupy do lumpeksu w Warszawie

Przez lata mogło się wydawać, że ubrania z lumpeksu to gorsza alternatywa dla nowych, "markowych ciuchów" kupowanych w znanych sklepach za o wiele większe pieniądze. Czasy jednak się zmieniają i ostatnio lumpeksy zdobywają całkiem odmienną renomę.

Według Super Expressu zmiana ta jest zasługą coraz większej świadomości ekologicznej wśród klientów oraz rosnącego sprzeciwu wobec konsumpcjonizmu, ale także influencerek modowych promujących na swoich kanałach w mediach społecznościowych odzież z second-handów i przekonujących, że wcale nie trzeba wydawać fortuny, żeby dobrze się ubierać. Na niedobór atrakcyjnych lumpeksów zdecydowanie nie mogą narzekać mieszkańcy Warszawy.

Szwajcarskie ciuchy w Warszawie

Na szczególną uwagę zasługuje przywoływany przez Super Express lumpeks Kantonia sprzedający w Warszawie odzież szwajcarską i nie tylko. Ciekawa jest nie tylko oferta sklepu, ale także wycena dostępnej tam odzieży, która najdroższa jest w dniach dostaw (poniedziałki i wtorki), gdy kosztuje 39,90 zł za kilogram, w środy i w czwartki kosztuje 29,90zł/kg, a w piątki i soboty - już tylko 19,90zł/kg.

Kantonia znajduje się przy ul. Polinezyjskiej 10 na warszawskim Ursynowie, a otwarta jest od 10 do 19 w dni powszednie i od 9 do 14 w soboty. Po dokonaniu pierwszego zakupu w sklepie każdy klient otrzymuje kartę rabatową.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Polska Babcia stanie przed sądem. Policja poinformowała o kuriozalnym zarzuciePolska Babcia stanie przed sądem. Policja poinformowała o kuriozalnym zarzucieCzytaj dalej

Lumpeks na Mokotowie: Szafa Gra

Kolejnym godnym polecenia lumpeksem w Warszawie jest Szafa Gra przy ul. Puławskiej 132 na Mokotowie. - Jesteśmy dla Was otwarci od 10:00 do 19:00 od poniedziałku do piątku i w soboty do godziny 15:00.

Nie szalejemy z cenami, bo chciałyśmy, żeby ten sklep był sklepem, który same z chęcią byśmy odwiedziły. To samo dotyczy rzeczy, które możecie u nas kupić. Są ubrania dla wszystkich, ale dobieramy je skrupulatnie i staramy się, żeby trafiały do Was rzeczy wyjątkowe - piszą na swojej stronie właścicielki.

Sklepy z odzieżą były zamknięte

Ostatnio zapotrzebowanie na odzież z lumpeksów mogło jeszcze wzrosnąć w związku z ograniczeniem funkcjonowania galerii handlowych, w których do 28 listopadowego zamknięte pozostawały sklepy z ubraniami.

Na wawainfo.pl pisaliśmy o dantejskich scenach, które rozgrywały się w warszawskich galeriach handlowych na dzień przed wprowadzeniem tych ograniczeń. Klienci szturmowali sklepy z butami i z odzieżą, ludziom w kolejkach puszczały nerwy i dochodziło do awantur. W sobotę galerie handlowe powróciły do normalnego funkcjonowania, jednak i tym razem nie obyło się bez tłumów i kolejek.

Musiała kupić mleko do kawy. Teraz grożą jej dwa lata więzieniaMusiała kupić mleko do kawy. Teraz grożą jej dwa lata więzieniaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News