Zacznie się już w sobotę. Warszawianie powinni uważać, wielkie utrudnienia i nieprzejezdne trasy

Autor Kamil Matuszak - 27 Listopada 2020
Źródło: WawaINFO materiały własne

W najbliższą sobotę rozpocznie się kolejna seria remontów obejmujących całe miasto. Taką informację podał warszawski ratusz. Utrudnienia obejmą zmiany w kursowaniu komunikacji, a także rozkopane ulice. Prace trwać będą m.in. na pętli tramwajowej Kawęczyńska-Bazylika, czy na ul. Kobiałka.

Od jutra nagła zmiana pogody. Szykujcie się, IMGW właśnie wydało ostrzeżeniaOd jutra nagła zmiana pogody. Szykujcie się, IMGW właśnie wydało ostrzeżeniaCzytaj dalej

Prace remontowe w całej Warszawie

W sobotę rozpoczną się kolejne prace na terenie Warszawy. Obejmować będą m.in. wymianę rozjazdów tramwajowych, czy prace wodociągowe. Mieszkańcy mogą spodziewać się licznych utrudnień w kursowaniu komunikacji, a także nieprzejezdnych ulic.

Już w sobotę (28.11.) rozpocznie się wymiana rozjazdów tramwajowych na pętli Kawęczyńska-Bazylika. Tramwajarze pracować będą cały dzień i wymienią rozjazdy prowadzące na pętlę. W tym czasie składy linii 7 i 13 kursować będą na skróconej trasie:

7: P+R AL. KRAKOWSKA – … – Kawęczyńska – WOJNICKA,
13: CM. WOLSKI – … – Kijowska – DW. WSCHODNI (KIJOWSKA).

Jak przekazał ratusz, pasażerowie muszą uważać na te zmiany szczególnie. Wsiadający do tramwajów na przystanku Wojnicka 01 muszą zwracać uwagę na nadjeżdżające pojazdy - na linii 7 będą jeździły składy dwukierunkowe i na przystanek ten podjadą po torach w przeciwnym kierunku niż zazwyczaj, czyli prowadzącym do pętli Kawęczyńska-Bazylika.

Bezpieczeństwo mają zapewnić pasażerom ustawione na czas prac betonowe zapory.

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromna awaria w części Warszawy. Mieszkańcy nie mają ciepłej wody i ogrzewania
2. Hotele jednak będą otwarte? Właściciele wpadli na zacny pomysł. Nie przejmują się obostrzeniami
3. To jest najbardziej strzeżony dom w Warszawie. Wiecie o czyją posiadłość chodzi?

Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenieCzęść uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenieCzytaj dalej

Objazdy na Ursusie

W weekend 28-29 listopada kontynuowane będą prace wodociągowe na ul. Posag 7 Panien w Ursusie. Ulica będzie nieprzejezdna pomiędzy torami kolejowymi a ul. Szamoty. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Gierdziejewskiego - Balicka - Władysława Jagiełły - Traktorzystów - Szamoty.

Autobusy linii 177 będą kursowały ulicami: Keniga i Orląt Lwowskich, a linii 228 - ulicami Posag 7 Panien i Szamoty.

Białołęka rozkopana do połowy grudnia

Prace trwać będą również na początku przyszłego tygodnia. W poniedziałek, 30 listopada, dzielnica Białołęka rozpocznie remont ul. Kobiałka na odcinku Mochtyńska-Białołęcka. Drogowcy wymieniać będą krawężniki od strony jezdni, a także konstrukcję ulicy. Położona zostanie nowa nawierzchnia.

Podczas remontu ulica będzie całkowicie zamknięta, a więc również nieprzejezdna. Wyznaczone zostały objazdy ulicami: Mochtyńska – Ostródzka – Hemara – Białołęcka. Tymi ulicami będą kursowały autobusy linii 326 i N14. Prace potrwają do 11 grudnia.

Groźny wypadek, kobieta leżała na środku ulicy. Była nieprzytomna, pogotowie zabrało ją do szpitalaGroźny wypadek, kobieta leżała na środku ulicy. Była nieprzytomna, pogotowie zabrało ją do szpitalaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ministerstwo Zdrowia nagle zmieniło zdanie. Podali nowe, uaktualnione statystyki na temat epidemii w Polsce
  2. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  3. Dodatkowa niedziela handlowa w stolicy. Pojawił się projekt, decyzja niedługo
  4. Dantejskie sceny przed McDonald's w Legionowie. Kierowcy dosłownie oszaleli
  5. Miały wozić pacjentów do szpitala na Narodowym. Stoją nieużywane, nie wiadomo, kiedy wyruszą do pomocy
  6. Wystarczyło, że spojrzeli na zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dosłownie wściekli się, zwrócili uwagę na jedną rzecz
  7. Niemcy szykują się do masowego szczepienia. Zapraszają też Polaków

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News