Niespodziewane wieści w sprawie Wigilii. Opublikowano rozporządzenie, dla warszawian to ważna informacja

Autor Kamil Matuszak - 27 Listopada 2020
Kolacja wigilijnaŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polski rząd wydał rozporządzenie, które regulować ma liczbę osób, które będą mogły zasiąść razem przy wigilijnym stole. Ogranicza ono liczbę gości, którzy jednocześnie będą mogli przebywać w domu lub mieszkaniu podczas świąt Bożego Narodzenia. To temat, który od dawna interesuje warszawiaków.

Od jutra nagła zmiana pogody. Szykujcie się, IMGW właśnie wydało ostrzeżeniaOd jutra nagła zmiana pogody. Szykujcie się, IMGW właśnie wydało ostrzeżeniaCzytaj dalej

Polski rząd cały czas walczy z pandemią

Polski rząd cały czas kontroluję sytuacje związaną z trwającą pandemią. W ubiegłym tygodniu opublikowany został plan "100 dni solidarności w walce z COVID-19", którzy przedstawia założenia i etapy znoszenia obostrzeń w związku z nadchodzącymi Bożym Narodzeniem oraz kolejnymi miesiącami walki z koronawirusem.

Od początku politycy mówili o tym, że tegoroczne święta będą różniły się od poprzednich. Teraz dają jasny sygnał, jak będzie wyglądało nadchodzące świętowanie. Właśnie pojawiło się zarządzenie, które reguluje liczbę osób, jakie będą mogły zasiąść razem m.in. do wigilijnego stołu.

Temat ten bardzo interesuje mieszkańców Warszawy, który chętnie podróżują podczas świąt do rodzin w inne miejsca Polski. W tym roku będą musieli przygotować się na ograniczenia, w tym możliwość niespotkania się z niektórymi bliskimi.

W rozporządzeniu możemy przeczytać, że podczas spotkania w miejscu zamieszkania osoby organizującej wydarzenie może jednocześnie przebywać maksymalnie pięć osób. Nie wlicza się w to osób wspólnie zamieszkujących gospodarstwo domowe z osobą zapraszającą.

W praktyce oznacza to, że jednocześnie warszawiacy będą mogli gościć pięć osób, poza członkami rodziny lub lokatorami, z którymi żyjemy na co dzień.

Dzisiaj grzeje:
1. Ogromna awaria w części Warszawy. Mieszkańcy nie mają ciepłej wody i ogrzewania
2. Lara Gessler pokazała córeczkę w górskiej scenerii. Z mężem wybrali cudowne miejsce na urlop
3. To jest najbardziej strzeżony dom w Warszawie. Wiecie o czyją posiadłość chodzi?

Zygmunt Chajzer ma poważne problemy ze zdrowiem. Niespodziewana diagnoza załamała wszystkich, bliscy informująZygmunt Chajzer ma poważne problemy ze zdrowiem. Niespodziewana diagnoza załamała wszystkich, bliscy informująCzytaj dalej

Wydano rozporządzenie ws. liczby gości podczas Wigilii

W opublikowanym rozporządzeniu możemy przeczytać: "Do dnia 27 grudnia 2020 r. zakazuje się organizowania (…) zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania, lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie".

Nie ma w nim mowie o członkach rodziny, z którymi mieszkamy - ich nie obejmują te restrykcje. Dotyczy to jednak rodziny, z którą nie dzielimy dachu nad głową.

Okazuje się jednak, że w rozporządzeniu umieszczono kilka wyjątków. Zakaz nie obejmuje spotkań służbowych, a także części egzaminów m.in. na biegłych rewidentów, egzaminów na prawo jazdy, szkoleń i ćwiczeń pracowników służby zdrowia i służb mundurowych.

Święta i odmrażanie gospodarki

Polskie władze cały czas trzymają rękę na pulsie, jeśli chodzi o nadchodzące święta i sytuację epidemiologiczną. Kilka dni temu pojawiła się informacja o dodatkowej niedzieli handlowej w grudniu, a także powrocie do szkół części uczniów. Przygotowany plan zakłada również powolne odmrażanie gospodarki, które będzie jednak zależało od liczby nowych zakażeń.

Zablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscuZablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscuCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Drugi najczęściej zabijający Polaków nowotwór. Rak jelita grubego, jakie ma objawy?
  2. Robert Kubica powraca na tor. Alfa Romeo wydała jasny komunikat
  3. Dodatkowa niedziela handlowa w stolicy. Pojawił się projekt, decyzja niedługo
  4. Dantejskie sceny przed McDonald's w Legionowie. Kierowcy dosłownie oszaleli
  5. Miały wozić pacjentów do szpitala na Narodowym. Stoją nieużywane, nie wiadomo, kiedy wyruszą do pomocy
  6. Młoda mama drzemała z noworodkiem. Obudził ją krzyk męża, kiedy spojrzała na skórę dziecka, zamarła
  7. Tylko odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Potem możesz tego długo żałować

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News