Kto z was pił tę oranżadę? Kultowy warszawski napój może zniknąć, ruszają na pomoc

Autor Kamil Matuszak - 27 Listopada 2020
Oranżada Tradycyjna OlszynkaŹródło: facebook.com - Oranżada Tradycyjna Olszynka

Kultowy warszawski napój może zniknąć z rynku. Wszystko przed kłopoty finansowe lokalnych przedsiębiorców, spowodowane pandemią. Oranżada Olszynka próbuje przetrwać i rozpoczyna akcję, która pomoże jej przetrwać w ciężkich czasach.

Zacznie się już w sobotę. Warszawianie powinni uważać, wielkie utrudnienia i nieprzejezdne trasyZacznie się już w sobotę. Warszawianie powinni uważać, wielkie utrudnienia i nieprzejezdne trasyCzytaj dalej

Oranżada Olszynka walczy o przetrwanie

Oranżada "Olszynka" walczy o przetrwanie. Z powodu trwającego kryzysu wywołanego przez pandemię padło kilku lokalnych dystrybutorów produktu. Producenci są zasmuceni zamknięciem branży gastronomicznej, bo była ona największym nabywcą napoju.

Autorzy "Olszynki" się nie poddają i organizują akcję, dzięki której oranżadę będzie można kupić bezpośrednio u nich lub np. w kilku miejscach na Białołęce.

Oranżada Tradycyjna "Olszynka" to nie byle napój, bo produkowany jest od 1948 roku w małej wytwórni na Olszynce Grochowskiej. Firmę prowadzą dwie rodziny - Niszczów i Romaniuków. Od ponad 70 lat jest to produkt, który zżył się z lokalną społecznością, a teraz przeżywa drugą młodość.

Woda do tworzenia napoju pobierana jest ze studni w Warszawie, która spełnia normy wody szlachetnej, co czyni oranżadę wyjątkową. Teraz produkt może zniknąć z rynku.

Dzisiaj grzeje:
1. Zablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscu
2. Hotele jednak będą otwarte? Właściciele wpadli na zacny pomysł. Nie przejmują się obostrzeniami
3. Jest ostateczna decyzja w sprawie opłat za śmieci

Zablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscuZablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscuCzytaj dalej

Przez pandemię oranżada straciła wielu klientów

"Olszynka" była dostarczana do wielu restauracji oraz miejsc organizujących wesela. To właśnie dlatego, w obecnej sytuacji, producentom bardzo ciężko jest wiązać koniec z końcem. Dlatego wystosowali apel do wszytkich zainteresowanych pomocą.

Na Facebooku pojawiła się informacja: Nastały ciężkie czasy dla branży gastronomicznej. Dla nas zamknięcie restauracji jest dużym ciosem, bo straciliśmy bardzo wielu naszych odbiorców, za których mocno trzymamy kciuki! Produkujemy napoje już wiele, wiele lat i chcielibyśmy robić to nadal - możemy przeczytać na stronie napoju.

Producenci podają szczegóły i zapraszają do wpierania i picia oranżady: Oranżada czeka na Was u Nas w Wytwórni! Jeśli macie ochotę przypomnieć sobie smak dzieciństwa, albo pokazać go Swoim dzieciom a przy okazji wspomóc lokalne przedsiębiorstwo to zapraszamy bezpośrednio do nas ul. Podolska 28 (róg Szaserów) Praga Południe, Warszawa
-) Skrzynka Oranżady (20 szt) kosztuje 19 zł (kaucja 17 zł za skrzynkę z butelkami)
-) Przyjmujemy tylko gotówkę
-) Czekamy na Was od poniedziałku do piątku w godz. 6.30-14.30

Akcja ma uratować "Olszynkę"

Na akcje od razu zareagowali lokalni sprzedawcy, którzy zdecydowali się wesprzeć pomocą producentów: - Gdy tylko dowiedzieliśmy się o tym w ubiegłym tygodniu, od razu postanowiliśmy pomóc (na miarę naszych możliwości) i zamówiliśmy dużą partię oranżady. A jest bardzo smaczna, moim zdaniem najlepsza - mówi w rozmowie z tustolica.pl dyrektor sieci sklepów DH Tarchomin. - Traktujemy to jako sąsiedzką pomoc. Póki dajemy sobie jakoś radę, chcemy również wspomagać innych w tym trudnym czasie. Liczymy, że klienci skuszą się na kultowy napój i będziemy mogli zamówić kolejną partię.

Oranżada "Olszynka" już raz borykała się z problemami finansowymi. W latach 90. na rynku pojawiło się mnóstwo zagranicznych słodkich napojów, z którymi tradycyjna polska oranżada musiała się mierzyć. Jednak wówczas wsparli ją lokalni przedsiębiorcy i udało się wyjść na prostą. Mamy nadzieję, że tym razem będzie tak samo.

Niespodziewane wieści w sprawie Wigilii. Opublikowano rozporządzenie, dla warszawian to ważna informacjaNiespodziewane wieści w sprawie Wigilii. Opublikowano rozporządzenie, dla warszawian to ważna informacjaCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Ministerstwo Zdrowia nagle zmieniło zdanie. Podali nowe, uaktualnione statystyki na temat epidemii w Polsce
  2. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  3. Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenie
  4. Dantejskie sceny przed McDonald's w Legionowie. Kierowcy dosłownie oszaleli
  5. Zygmunt Chajzer ma poważne problemy ze zdrowiem. Niespodziewana diagnoza załamała wszystkich, bliscy informują
  6. Wystarczyło, że spojrzeli na zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dosłownie wściekli się, zwrócili uwagę na jedną rzecz
  7. Jednak zjesz na miejscu. Niektóre gastronomie już za 3 dni będą stały otworem, jest tylko jeden haczyk

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News