Do Warszawy nadciąga fala wezbraniowa. Zostało niewiele czasu, służby są już w gotowości

Autor Mateusz Dolak - 26 Czerwca 2020
zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay

Do Warszawy nadciąga fala wezbraniowa. Wisła najwyższy poziom osiągnie w stolicy w niedzielę. Prezes Wód Polskich uspokoił jednak, że nie przewiduje by, stany ostrzegawcze na Wiśle zostały przekroczone.

Fala wezbraniowa nadciąga do Warszawy

Dyrektor Departamentu Ochrony przed Powodzią i Suszą Wód Polskich przekazał w piątek, że w sobotę spodziewane jest dotarcie fali wezbraniowej na Wiśle na Mazowsze. W miejscowości Gusin pojawi się ona w nocy z soboty na niedzielę. Z kolei do Warszawy dotrze prawdopodobnie w niedzielę po południu. - Stan wody nie przekroczy raczej stanu ostrzegawczego - powiedział dyrektor Grzegorz Szymoniuk.

Dzisiaj grzeje:
1. Wstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancji
2. Kierowco, przyjrzyj się swojej tablicy rejestracyjnej. Za jedną rzecz możesz dostać mandat, nawet do 1000 zł

Fala nie zagrozi mieszkańcom

Z kolei wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski zaznaczył, że fala nie będzie zagrażała mieszkańcom. Mimo tego wszystkie służby pozostają cały czas w gotowości i szykują się na jej nadejście. - 10 lat temu mieliśmy bardzo duże problemy na Wiśle. Mieliśmy tragiczną sytuację, dlatego szczególnie w maju, czerwcu i ipcu musimy tutaj uważać - dodał prezes Wód Polskich Przemysław Deca. Deca przypomniał również, że w gminie Sobienie Jeziory trwa modernizacja wałów przeciwpowodziowych i zapowiedział, że w 2020 roku ruszą kolejne inwestycje na wałach. W gm. Maciejowice, która znajduje się na pograniczu województwa mazowieckiego i lubelskiego naprawiane zostanie około 4 km wałów.

Kobieta spacerowała po balustradzie na siódmym piętrze. Ledwo stała na nogachKobieta spacerowała po balustradzie na siódmym piętrze. Ledwo stała na nogachCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy Jolanta Kwaśniewska była lepszą pierwszą damą niż Agata Duda? Miażdżąca opinia dziennikarki TVN
  2. Mąż Anny Przybylskiej usłyszał wyrok. Znamy szczegóły sprawy Jarosława Bieniuka
  3. Karambol na S8. Samochody utknęły w gigantycznym korku
  4. Nastolatek zdewastował radiowóz. Czuje się bezkarny, "bo ma bogatego ojca"
  5. Wybory prezydenckie 2020. Na kogo głosować? Lista kandydatów
  6. Gdy panna młoda weszła do kościoła, starsze osoby prawie zemdlały na jej widok. Niewiele kobiet by się odważyło
Złodzieje chodzą i łapią za klamki. Mieszkańcom puszczają nerwy. Plaga włamań w Warszawie?Złodzieje chodzą i łapią za klamki. Mieszkańcom puszczają nerwy. Plaga włamań w Warszawie?Czytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News