Centrum Warszawy można nie poznać. Niektórzy będą zdumieni

Autor - 24 Sierpnia 2020
Warszawa zmieniła organizację ruchuŹródło: Pixabay

Warszawa zmieniła się w związku z epidemią koronawirusa. Od kilku dni jedno z najpopularniejszych miejsc w stolicy zwiększyło ilość miejsca przeznaczonego dla pieszych oraz strefy gastronomicznej. Nowa organizacja ruchu ma potrwać do połowy września. Możliwe jest jednak, że ten termin zostanie przesunięty.

Warszawa zmieniła organizację ruchu

Warszawa wyszła naprzeciw lokalom gastronomicznym oraz pieszym. Plac Zbawiciela od 15 sierpnia zmienił organizację ruchu. Jak informuje ratusz: "strefa ogródków gastronomicznych pilotażowo objęła zewnętrzny pas ronda". Wszystko po to, aby zwiększyć przestrzeń przeznaczoną dla pieszych oraz poszerzyć strefę ogródków gastronomicznych. Głównym powodem zmiany jest umożliwienie warszawiankom i warszawiakom zachowanie bezpiecznego dystansu.

Dzisiaj grzeje:
1. Kobieta chciała wynająć mieszkanie rodzinie z dwójką dzieci. Wtedy się zaczęło
2. 31-latka w weekendową noc straciła życie w McDonald's. Policja wciąż ustala okoliczności

Zmiany w funkcjonowaniu Warszawy

- Zadaniem pilotażowego projektu jest zbadanie, jak nowe zmiany w funkcjonowaniu miasta przyjmą się wśród wszystkich użytkowników przestrzeni publicznej, zwłaszcza mieszkańców centrum oraz przedsiębiorców, prowadzących w tej części miasta działalność gastronomiczną – przekazał zastępca prezydenta m.st. Warszawy, Robert Soszyński. - Nasz pilotaż rozpoczynamy w jednym z najbardziej znanych i lubianych miejsc w Warszawie – na placu Zbawiciela – dodaje.

Do kiedy potrwają zmiany?

Część zewnętrzna jezdni ronda na Placu Zbawiciela została oddzielona barierkami i wygrodzona. Na wjazdach oraz zjazdach z ronda znalazły się żółte oznaczenia tymczasowej organizacji ruchu. Jak informuje Urząd m.st. Warszawy, metamorfoza na Placu Zbawiciela potrwa do 15 września 2020 roku, istnieje jednak możliwość przedłużenia jej, jeśli wprowadzone modyfikacje spotkają się z ciepłym przyjęciem przez mieszkańców.

Niejedyne takie miejsce w Warszawie

Okazuje się, że nie tylko Plac Zbawiciela jest miejscem, w którym część przestrzeni wyznaczonej dla ruchu samochodowego, bez straty dla niej, jest na określony czas udostępniona pieszym. Tak wygląda m.in. na Trakt Królewski. - Do połowy przyszłego roku taką kompleksową zmianę, w tym przypadku na stałe, przejdzie pl. Pięciu Rogów - poinformował warszawski ratusz.

Niepokojące informacje zza wschodniej granicy. Znana polityk zarażona koronawirusemNiepokojące informacje zza wschodniej granicy. Znana polityk zarażona koronawirusemCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Łapanka gejów" pod bydgoskim klubem. Brutalny i straszny atak na niewinnych ludzi
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Popularny sklep pilnie ostrzega swoich klientów. Chodzi o wycofany produkt, może być niebezpieczny
  4. Koronawirus w podwarszawskim przedszkolu, zakażona pracownica. Miała kontakt z kilkunastoma dziećmi
  5. Podjęto nagłą decyzję, wielu Polaków będzie musiało zmienić plany. Polska ponownie na "żółtej liście"
  6. Lekarz nie mógł milczeć. Prawda o zdrowiu Kaczyńskiego przedostała się do mediów, rodzina potwierdza
Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekPodjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunekCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News