Potwierdzili, będą poważne zmiany w stolicy. Już 7 września, trzeba się przygotować

Autor - 21 Sierpnia 2020
Warszawa z nowymi miejscami postojowymiŹródło: fot. pixabay.com/ Skitterphoto

Warszawa w najbliższym czasie zmieni organizację ruchu w związku z wprowadzeniem strefy płatnego parkowania. Obecnie trwają prace Zarządu Dróg Miejskich nad rozszerzeniem tej strefy w dwóch warszawskich dzielnicach. Wyznaczonych zostanie prawie 8 tysięcy miejsc postojowych, a część ulic stanie się jednokierunkowa.

Warszawa z nowymi miejscami postojowymi

Warszawa zyska 7,8 tysiąca miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania od 7 września na Pradze-Południe oraz Woli. W pierwszej dzielnicy zmiany będą dotyczyć kilkudziesięciu ulic, około 23 kilometrów, a na Woli blisko stu, około 45 kilometrów. - Zgodnie z przepisami, aby wprowadzić opłaty, konieczne jest oznakowanie wszystkich miejsc postojowych - informują warszawscy drogowcy.

Dzisiaj grzeje:
1. Odszedł wybitny Polak. Media przekazały smutną informację
2. Zakleiłeś kamerę w swoim laptopie? Eksperci z Apple: zrobiłeś bardzo poważny błąd, konsekwencje mogą być tragiczne

Ogromna praca warszawskiego ZDM

Projektowanie nowego oznakowania wymaga ogromnej pracy od zespołu ZDM. Jak informuje zarząd, w sumie wszystkich arkuszy z projektami organizacji ruchu jest około 450, a największy z nich ma blisko 3 metrów. Gdyby arkusze zostały ułożone w linii prostej, miałyby ponad 2 kilometry długości.

Nowa organizacja ruchu w Warszawie

Na ulicach, które czekają zmiany, zostały przygotowane projekty nowej stałej organizacji ruchu. - Obejmuje on nie tylko oznakowanie istniejących miejsc postojowych. Staraliśmy się znaleźć przestrzeń do wyznaczenia jak największej liczby miejsc parkingowych, przy zachowaniu odpowiednio szerokich chodników i bez ograniczania terenów zieleni - podkreślają pracownicy ZDM. W związku ze zmianami część ulic stanie się jednokierunkowa, a dodatkowa przestrzeń posłuży za miejsca postojowe.

Więcej miejsc parkingowych w Warszawie

Drogowcy w miejscach, gdzie jest to możliwe, zwężyli szerokie pasy ruchu i wprowadzili pas do parkowania samochodów lub przenieśli strefy parkowania z chodników na jezdnię. Dzięki temu stolica zyskała około 400 nowych miejsc postojowych. Obecnie jest ich 7,8 tysięcy.

Zaniepokojony szukał jej kilka dni. Wyczerpana kobieta leżała przy torowiskuZaniepokojony szukał jej kilka dni. Wyczerpana kobieta leżała przy torowiskuCzytaj dalej

Zmiany na Woli

W rozszerzonej strefie na Woli znajdzie się ok. 4,7 tysięcy miejsc postojowych. - Dodatkowo, bilans parkingowy poprawią strefy przeznaczone do parkowania tylko dla mieszkańców. To miejsca z zakazem postoju (znak B-35), który nie będzie dotyczył tylko posiadaczy odpowiedniego identyfikatora, przysługującego mieszkańcom najbliższej okolicy. Są one wprowadzane tam, gdzie niemożliwe jest wyznaczenie pełnowymiarowych – w rozumieniu odpowiednich przepisów – stanowisk postojowych, co jest warunkiem koniecznym do poboru opłat - informuje zarząd.

Nowe znaki w Warszawie

Drogowcy apelują do kierowców o zwracanie uwagi na nowe znaki drogowe informujące o wprowadzeniu ruchu jednokierunkowych. Poniżej spis ulic, na których zostaną wprowadzone zmiany:

 • Piaskowa (Burakowskiej do Powązkowskiej)
 • Barona (od Gibalskiego do Karolkowej)
 • Agawy (od Zawiszy do Złocienia i od Syreny do Złocienia)
 • Grenady (od Syreny do Sokołowskiej)
 • Żytnia (od Sokołowskiej do Syreny)
 • Tyszkiewicza (od Długosza do Wierzynka i od Górczewskiej do Żytniej)
 • Szlenkierów (od Żytniej do Górczewskiej)
 • Sokołowska (od św. Wojciecha do Górczewskiej, od Górczewskiej do Żytniej i od Grenady do Żytniej)
 • Syreny (od Górczewskiej do św. Wojciecha)
 • Grabowska (od Wolskiej do Kasprzaka)
 • Ludwiki (od Bema do Klonowicza)
 • Szymczaka (od Klonowicza do Bema)
 • Przyokopowa (od Hrubieszowskiej do Grzybowskiej)

Podobne zestawienie dla Pragi-Północ pojawi się wkrótce.

Tragiczny finał zdarzenia w stolicy. Policja potwierdziła, nie przeżyłTragiczny finał zdarzenia w stolicy. Policja potwierdziła, nie przeżyłCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. W jednym z polskich miast kobieta urodziła dziecko w aucie. Samochód był eskortowany przez funkcjonariuszy policji
 2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
 3. „Mamo, przestań”. Skandaliczne zachowanie w Warszawie, w głowie się nie mieści.
 4. Płonie dom w Warszawie, wygląda źle. W akcji 6 zastępów
 5. Z ostatniej chwili: zapadła się jezdnia, ogromna dziura. Na miejsce jadą służby, szykujcie się na gigantyczne utrudnienia
 6. Właśnie pojawił się komunikat od Andrzeja Dudy. Jego słowa obejmują miliony osób
Do Polski nadciągają afrykańskie noce. Lepiej się przygotujcieDo Polski nadciągają afrykańskie noce. Lepiej się przygotujcieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News