Niedługo zapadnie ostateczna decyzja. Co dalej z Warszawą?

Autor Aleksandra Olbryt - 21 Sierpnia 2020
WarszawaŹródło: Pixabay

Warszawa może już całkiem niedługo stać się stolicą nowego województwa. Temat podziału Mazowsza zagościł w przestrzeni publicznej pod koniec lipca, po doniesieniach medialnych w tej sprawie. Według polityków Prawa i Sprawiedliwości, ostateczna decyzja ma zapaść w pierwszych dniach września.

Warszawa i jej los w rękach polityków

Warszawa ma się znaleźć w obrębie innego województwa? Polskiej Agencji Prasowej udało się porozmawiać z politykiem z kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził on, że partia nie porzuca tematu podziału Mazowsza, a ostateczna decyzja powinna zostać podjęta na początku września. - Temat podziału Mazowsza jest cały czas aktualny. Nie zarzuciliśmy tego pomysłu. Czekamy na ostateczną decyzję polityczną w tej sprawie - oświadczył w rozmowie z PAP jeden ze współpracowników prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Dzisiaj grzeje:
1. Podjęto decyzję, będą dodatkowe pieniądze dla rodziców. Jest tylko jeden warunek
2. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Kolejny polityk zarażony koronawirusem. Szef resortu klimatu chory na COVID-19Kolejny polityk zarażony koronawirusem. Szef resortu klimatu chory na COVID-19Czytaj dalej

W PiS brak zgody

Po doniesieniach medialnych dotyczących planowanego podziału Mazowsza politycy PiS przyznawali, że trwają prace nad projektem, natomiast nie wiadomo, kiedy miałby być on dostępny publicznie i kiedy zostanie wniesiony do Sejmu. - Ostateczne decyzje będzie musiało podjąć kierownictwo polityczne naszej formacji - mówił pod koniec lipca szef KPRM Michał Dworczyk. Przewodniczący klubu PiS Ryszard Terlecki przyznał wtedy, że "toczy się na ten temat dyskusja, także wewnątrz naszego środowiska". - Jedni są za tym, żeby to zrobić. Jeżeli to zrobić, to trzeba by to zrobić pilnie. Inni za tym, żeby to odłożyć - odniósł się do sprawy wicemarszałek Sejmu. Wyraźnie widać, że nawet wewnątrz partii brak jednolitego stanowiska w tej kwestii.

Podział województwa narzędziem politycznym?

Marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik (PSL), oceniając pod koniec lipca pomysł podziału Mazowsza, stwierdził, że jest on nieracjonalny i szkodliwy. Powiedział również, że w jego opinii to manipulowanie granicami regionów z powodów politycznych. Polityk zapowiedział także, że będzie bronił integralności województwa mazowieckiego. Podobne stanowisko zajęli inni politycy PSL, a także Koalicji Obywatelskiej.

Wszyscy mieli nadzieję do samego końca. Policjant poświęcił swoje życie, by ratować dziewczynkęWszyscy mieli nadzieję do samego końca. Policjant poświęcił swoje życie, by ratować dziewczynkęCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska przerwała milczenie. Otwarcie skomentowała, co myśli o Agacie Dudzie
  2. Mandat za brak maseczki w samochodzie powraca. Grozi, nawet jeśli jedziesz z bliskimi
  3. Krzysztof Penderecki zmarł w marcu, nadal nie został pochowany. Powód wielu może zaskoczyć
  4. Ogromny problem dla warszawiaków. Niepokojąca sytuacja w stolicy, może być źle
  5. Rafał Trzaskowski nie wytrzymał, zabrał głos w ważnej sprawie. Mocne słowa prezydenta Warszawy
  6. Premier Morawiecki potwierdził. Rodzice nie dowierzają, wszystko jest już pewne
GIS wydał ważne zalecenia. Każdy powinien ich przestrzegać, mogą uratować życieGIS wydał ważne zalecenia. Każdy powinien ich przestrzegać, mogą uratować życieCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News