Trzaskowski: to już dwa lata mojej kadencji. Prezydent o bieżącej sytuacji w Warszawie i zmianach w ratuszu

Autor Julian Bakuła - 18 Listopada 2020
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podsumował tydzieńŹródło: Wawa Info

Podczas środowej konferencji prasowej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podsumował dwa lata swojej kadencji. "To nie był łatwy czas" - powiedział Trzaskowski, wytykając koalicji rządzącej utrudnianie pracy samorządom.

Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików. Każdy dom ze świętym patronem i cudownym medalikiemPod Warszawą powstaje osiedle dla katolików. Każdy dom ze świętym patronem i cudownym medalikiemCzytaj dalej

Prezydent Trzaskowski o sytuacji Warszawy

W środę (18.11.) prezydent Rafał Trzaskowskiprzedstawił nowy zarząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz podsumował dwa lata swojej kadencji. Trzaskowski podkreślił, że jego kadencja rozpoczęła się w momencie trudnym dla kraju ze względu na rządy PiS.

- Samorządy stały się właściwie wrogiem numer jeden dla rządzącej ekipy. Próbuje nam się odbierać prerogatywy, kolejne decyzje rządowe ograniczają wpływ pieniędzy do naszego budżetu, a przecież budżet samorządu to budżet mieszkańców - mówił Trzaskowski.

Czy PiS toczy wojnę z władzami Warszawy?

Z wygłoszonego przez Rafała Trzaskowskiego podsumowania dwóch lat prezydentury w Warszawie wynika, że naznaczone one byłymi ciągłą walką z rządem, który utrudnia stołecznym władzom pracę, m.in. obcinając finansowanie.

- Niestety rząd PiS-u realizuje swoje obietnice właśnie za nasze pieniądze, za pieniądze wszystkich warszawianek i warszawiaków, za pieniądze wszystkich samorządów - skarżył się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje:
1.Przeciętna emerytura w Warszawie nie jest najwyższa w Polsce. W jednym z województw seniorzy dostają więcej
2. Wstrzymują loty, linia lotnicza bankrutuje. Latało nią z Polski tysiące pasażerów
3. Nie żyje aktor polskich filmów i seriali. Na co dzień pracował w warszawskich teatrach

Czy Szpital Narodowy działa sprawnie? Rzeczywistość zaskakuje, warunki równieżCzy Szpital Narodowy działa sprawnie? Rzeczywistość zaskakuje, warunki równieżCzytaj dalej

Trzaskowski: koronawirus obciążył Warszawę

Prezydent Trzaskowski zasugerował także, że także trwająca epidemia uczyniła jego prezydenturę wyjątkową trudną. - Oczywiście przekłada się to na znacznie większe obciążenie dla naszego budżetu, znacznie większe obciążenie dla naszego miasta - tłumaczył Trzaskowski.

- Zmiany, które rząd wprowadził w tak ważnych obszarach jak choćby edukacja, gdzie przerzuca część odpowiedzialności na samorządy, gdzie przerzuca również finansowanie edukacji na nas, powodują, że czasy są wyjątkowo trudne - mówił prezydent Warszawy.

Trzaskowski: skupmy się na realizacji priorytetów

Rafał Trzaskowski zauważył także, że w momencie, w którym obciążone wydatkami związanymi z epidemią miasto liczy na wsparcie z funduszy unijnych, rząd wetuje budżet Unii Europejskiej. - My natomiast staramy się przede wszystkim skupić na realizacji swoich priorytetów - stwierdził Trzaskowski, wskazując, że chodzi o program wyborczy, do którego realizacji zobowiązał się, kandydując na urząd prezydenta miasta.

Prezydent Warszawy poinformował także, że po dwóch latach jego kadencji przyszedł czas na zmiany, w związku z czym postanowił powołać na stanowisko wiceprezydent Warszawy Aldonę Machnowską-Górę, która ma zajmować się kulturą, polityką społeczną i mieszkalnictwem.

Na stanowisku wiceprezydent pozostanie także Renata Kaznowska, która ma mieć "ręce pełne roboty", jako że oprócz dotychczas podlegających jej obszarów edukacji i sportu zajmie się także stołeczną służbą zdrowia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tragedia na Mazowszu. Przeżyłby, gdyby pomoc dotarła na czasTragedia na Mazowszu. Przeżyłby, gdyby pomoc dotarła na czasCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Siedem chorób, które można wyczytać z dłoni. Mówią wiele o naszym stanie zdrowia
  2. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Przypominamy o odblaskach
  3. Warszawa poprosiła o 53 respiratory. Dostała dwa, w tym tylko jeden działający
  4. Pracownicy warszawskiego biurowca usłyszeli głośny huk i uderzenie w okno. Na miejscu pojawili się szybko funkcjonariusze
  5. Zniszczono pomnik Jana Pawła II w Legionowie. Podobne przypadki na Żoliborzu, Ursynowie i w Konstancinie
  6. Urzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. zł
  7. Biedronka znów zaskoczyła. Już teraz w sieciówce kupisz superprzydatne produkty do domu za półdarmo

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News