Firma obsługująca szkolną stołówkę w Warszawie prosi o pomoc. Chcą wydawać obiady, by nie zwalniać pracowników

Autor Julian Bakuła - 18 Listopada 2020
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 27.04.2020. Program Otworzyc kuchnie - posilki dla potrzebujacych uczniow wydawane w szkole nr 30 na warszawskiej Pradze Polnoc.Źródło: Piotr Molecki/East News

W związku z przejściem uczniów na nauczanie zdalne stołówka wydająca obiady w szkole przy ul. Żywnego w Warszawie nie ma kogo obsługiwać. Prowadzący stołówkę apelują o pomoc do mieszańców Warszawy. Czy znajdą się chętni, którzy wesprą firmę, kupując domowe obiady?

Gotowali obiady dla szkoły w Warszawie

Firma, która gotowała obiady dla uczniów szkoły przy ul. Żywnego w Warszawie, ze względu na wprowadzenie nauczania zdalnego z dnia na dzień straciła źródło dochodów. Właściciele nie chcą zwalniać pracowników, którzy także znaleźli się w trudnej sytuacji, dlatego zwracają się z apelem do mieszkańców Warszawy.

O sytuacji dowiedzieliśmy się z ogłoszenia prowadzących stołówkę udostępnionego w serwisie Wykop. "Wraz z mężem prowadzimy stołówkę szkolną w CLV LO przy ul. Żywnego 25. W zaistniałej sytuacji nie mamy środków do życia. (...) Pomyśleliśmy, że jedyne, co możemy zrobić, to robić to, co nam najlepiej wychodzi - gotować obiady domowe na wynos" - czytamy w apelu.

Warszawa szkoła obiady

Jak wesprzeć stołówkę przy szkole w Warszawie?

Prowadzący stołówkę w CLV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi imienia Bohaterek Powstania Warszawskiego przy ul. Żywnego 25 w Warszawie oferują ewentualnym klientom gotowym wesprzeć ich w walce o przetrwanie w dobie epidemii obiady składające się z zupy i z drugiego dania.

Uruchomienie tej awaryjnej formy działalności prowadzący stołówkę uzależniają jednak od ilości chętnych. "Chętnych prosimy o zgłaszanie się pod numer tel. 696-087-527" - pisze Małgorzata Kiernozek z firmy Smaczny Kąsek.

Za obiad składający się z 0,5 litra zupy oraz drugiego dania zapłacilibyśmy w przypadku uruchomienia tej formy działalności 16 zł. Obiady byłyby wydawane "przy wejściu przy stołówce szkolnej od godz. 14:00 do godz. 17:00".

Warszawa szkoła obiady

[Źródło zdjęć: Facebook / Wykop (screenshot)]

Apel o wsparcie do mieszkańców Warszawy

To nie pierwszy tego rodzaju apel lokalu gastronomicznego z Warszawy, o który piszemy na Wawa Info. Ostatnio opisywaliśmy sytuację działającej na rondzie Wiatraczna cukierni sprzedającej znane na całą Warszawę rurki z bitą śmietaną.

"Zakaz spożywania posiłków na ulicy wbił nam nóż prosto w serce i mimo prób wyjścia z sytuacji obronną ręką, dodawano kolejne obostrzenia. Niestety grozi nam bankructwo. Jakoś dawaliśmy radę do tej pory, ale teraz nie mamy praktycznie wyjścia, dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Was z apelem i prośbą, by wspierać lokalne przedsiębiorstwa. (...) Prosimy o pomoc, bo przyszłość jawi nam się w czarnych barwach!" - pisali właściciele w apelu opublikowanym na Facebooku.

Kolejki przed "Rurkami z Wiatraka"

Mieszkańcy Warszawy zdobyli się wtedy na wspaniały gest wsparcia wobec cukierni, ustawiając się w długich kolejkach do lokalu, aby kupując ulubione słodycze zarazem wesprzeć zagrożonych bankructwem przedsiębiorców.

Wkrótce okazało się, że ilość chętnych do tego rodzaju wsparcia przekroczyła wszelkie oczekiwania cukierników, a rurek z bitą śmietaną zaczęło brakować. Wprowadzono limit 10 rurek na 1 klienta.

Piękne dzień dobry! Dziś mamy otwarte od 11 do 19. Limit na rurki nadal obowiązuje. (10szt./os) Polecamy uwadze artykuł o Waszej niezwykłej pomocy. <3

Opublikowany przez Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna Środa, 11 listopada 2020

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News