Prawdziwa plaga w stolicy. Nic nie da się z nimi zrobić

Autor - 18 Sierpnia 2020
Warszawa pełna tropikalnych gości Źródło: Pixabay

Warszawa podobnie jak w ubiegłym roku zmaga się z plagą owadów, które zadomowiły się w stolicy w związku z wysokimi temperaturami. Przez jednych podziwiana i uważana za wyjątkowego owada, przez innych znienawidzona za jej groźny wygląd. Uskrzydlony owad, który zadomowił się w stolicy, jest chroniona i nie można go zabić.

Warszawa pełna tropikalnych gości

Warszawa już drugi raz boryka się z plagą modliszek. Choć nie stanowią zagrożenia dla ludzi swoim wyglądem wzbudza niepokój, co może powodować błędne skojarzenie, że zostaniemy przez nią pogryzione. Oczywiście istnieje możliwość pogryzienia przez modliszkę, jednak owad użyje swojej "broni" tylko w sytuacji, gdy poczuje zagrożenie. Dlatego kiedy zauważymy w mieszkaniu nieproszonego gościa powinniśmy złapać go do słoika bądź innego przedmiotów i wypuścić na zewnątrz.

Dzisiaj grzeje:
1. Media obiegła smutna informacja. Nie żyje "Grażka"
2. Waloryzacja emerytur 2021. Przyszłoroczne podwyżki mogą być kompletnym rozczarowaniem, będą zmiany?

Plaga w Warszawie

Modliszka zwyczajna jest chroniona w Polsce i nie można jej zabijać. Choć występuje głównie w strefie tropikalnej od dwóch lat jest częstym gościem w stolicy. Mieszkańcy Warszawy spotykają ją na balkonach, tarasach, trawnikach, czy ogródkach. Bywa, że owad zabłądzi i zaskakuje lokatorów swoją obecnością w mieszkaniu. Duża liczba modliszek w stolicy jest wynikiem wysokiej temperatury oraz słonecznej pogody.

Łukasz Szumowski ogłosił nagłą rezygnację. Minister Zdrowia właśnie potwierdziłŁukasz Szumowski ogłosił nagłą rezygnację. Minister Zdrowia właśnie potwierdziłCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fatalne informacje dla wszystkich Polek i Polaków. Zmiany odczujemy na własnej skórze i w portfelach
  2. Zdjęcia - Wjechał policyjnym BMW w... butle z gazem
  3. Pilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważać
  4. Przykry rekord na Mazowszu. Jest coraz gorzej, ministerstwo potwierdziło
  5. Dramat na drodze, niestety nie żyje, nic nie dało się zrobić. Policja przekazała porażające szczegóły
  6. Choruje na nią Dowbor i Rusin, jest nieuleczalna. Pierwsze objawy to m.in. niepozorne zmęczenie
Pilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważaćPilne ostrzeżenia na wschodzie Polski. Wydano alert, trzeba bardzo uważaćCzytaj dalej

Następny artykuł
Nie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News