Pracownicy warszawskiego biurowca usłyszeli głośny huk i uderzenie w okno. Na miejscu pojawili się szybko funkcjonariusze

Autor Julian Bakuła - 17 Listopada 2020
Biurowiec w WarszawieŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Pracownicy biurowca w Warszawie wciąż nie mogą otrząsnąć się z wrażenia po tym, jak w czwartek pracę zakłócił im głośny huk. Okoliczności zdarzenia udało się ustalić dopiero po opuszczeniu budynku. Na miejsce wezwano straż miejską.

W biurowcu w Warszawie rozległ się huk

W czwartek (12.11) pracownicy biurowca w Warszawie przeżyli chwilę grozy. W godzinach popołudniowych w ursynowskim biurze przy ul. Poleczki rozległ się donośny huk - "jakby ktoś cisnął w szkło czymś dużym" - relacjonuje straż miejska.

Działo się to dzień po niechlubnym Marszu Niepodległości, którego uczestnicy rzucali racami gdzie popadnie, podpalając jedno mieszkanie, pracownicy z Ursynowa mogli więc mieć najczarniejsze przeczucia. Zdarzenie udało się wyjaśnić dopiero po wyjściu na zewnątrz budynku.

Interwencja straży miejskiej w Warszawie

Pracownicy ursynowskiego biurowca wybiegli przed budynek, aby ustalić, co właściwie się stało. "Na ziemi pod budynkiem znaleźli… ogłuszoną sowę" - czytamy w relacji straży miejskiej w Warszawie, którą zaraz potem wezwano na miejsce zdarzenia.

Po przybyciu na wskazany adres funkcjonariusze straży miejskiej zbadali leżącą przed biurowcem sowę, konstatując, że musiała mieć dużo szczęścia. Ptak nie poniósł żadnych obrażeń zewnętrznych, a początkowe oszołomienie sugerujące bliski zgon było jedynie chwilowe.

Sowa trafiła do Ptasiego Azylu

Po delikatnym podniesieniu z ziemi ogłuszonej w wyniku uderzenia w szybę sowy i umieszczeniu jej w transporterze Ekopatrol straży miejskiej w Warszawie przewiózł ją do Ptasiego Azylu w warszawskim ZOO.

"Tam specjaliści potwierdzili, że przywieziony ptak to sowa uszatka. Gdy dojdzie do siebie pod ich okiem, wróci do swojego naturalnego środowiska" - relacjonuje straż miejska.

Warszawa zwierzęta sowa

Warszawa zwierzęta sowa

[Źródło zdjęć: Straż Miejska w Warszawie - strazmiejska.waw.pl]

Lelek kozodój przed przedszkolem

W podobnej sprawie funkcjonariusze Ekopatrolu straży miejskiej w Warszawie interweniowali na początku października przed przedszkolem przy ul. Smyczkowej. "Około południa jeden z opiekunów naszych milusińskich zauważył leżącego obok płotu przedszkola ptaka, którego nigdy wcześniej nie widział. Nie przypominał popularnego gołębia ani wróbla w dodatku sprawiał wrażenie chorego. Natychmiast zadzwonił do straży miejskiej z prośbą o pomoc" - relacjonują funkcjonariusze.

Przybyli na miejsce strażnicy miejscy odłowili ptaka, który podobnie jak ursynowska sowa trafił do Ptasiego Azylu. Okazało się, że był to lelek kozodój (Caprimulgus europaeus) - bardzo rzadki ptak prowadzący nocny tryb życia, żywiący się owadami i pozostający pod ścisłą ochroną. Ustalono także, że ptak nie był chory, a jedynie osłabiony. "Być może - jako ptak nocny – zapadł w drzemkę w tym nietypowym miejscu" - spekuluje straż miejska.

Warszawa zwierzęta lelek kozodój

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News