Warszawa odwołuje sylwestra. Nie będzie zabawy w stolicy, rzeczniczka miasta wszystko potwierdziła

Autor Mateusz Dolak - 17 Października 2020
Warszawa odwołuje sylwestraŹródło: wawainfo.pl

- Odwołujemy sylwestra z powodu sytuacji związanej z epidemią koronawirusa - powiedziała stołecznej "Gazecie Wyborczej" rzeczniczka stołecznego ratusza Karolina Gałecka. To kolejne miasto, które postanowiło odwołać miejską zabawę. Wcześniej na taki krok zdecydowały się władze Poznania. Sylwester nie odbędzie się w Warszawie po raz pierwszy w tej dekadzie.

Warszawa odwołuje sylwestra

- Sylwester? Nawet się nad tym nie zastanawiałam, wśród tych wiadomości o koronawirusie ze wszystkich stron właściwie oczywiste wydawało mi się, że w tym roku zabawy nie będzie. Moment, sprawdzę - powiedziała w rozmowie ze "Stołeczną" Gałecka. Dziennikarze Gazety Wyborczej zadzwonili do rzeczniczki dzień po tym jak o odwołaniu zabawy poinformowały władze Poznania. Kiedy Gałecka oddzwoniła, potwierdziła, że zabawy w tym roku nie będzie. Jak czytamy na stronie "Stołecznej", zadecydowały względy epidemiczne.W związku z coraz większym wzrostem zakażeń rząd zdecydował o zakazie zgromadzeń powyżej 20 osób. Nie wiadomo jak długo będą obowiązywały te przepisy, a organizacja miejskiego sylwestra powinna ruszyć dużo wcześniej.

Dzisiaj grzeje:
1.Zaczęło się, tłumy wyszły na ulice. Bez maseczek i odstępów. Ogromny protest w Warszawie
2. Możesz mieć Covid-19 jeśli masz nietypowy objaw i niedawno byłeś za granicą. Lepiej od razu iść do lekarza

Ratusz tnie wydatki

"Gazeta Wyborcza" zwraca uwagę, że kolejnym względem odwołania imprezy są kwestie finansowe. "Organizacja miejskiej zabawy sylwestrowej to koszt kilku mln złotych. Choć rachunkami miasto dzieliło się w ostatnich latach ze współorganizatorem imprezy, telewizją TVN, w roku bezprecedensowych spadków wpływów z podatków organizacja zabawy byłaby ekstrawagancją" - czytamy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Właśnie opublikowano rozporządzenie, są nowe zasady przemieszczania się. Mandaty będą dotkliweWłaśnie opublikowano rozporządzenie, są nowe zasady przemieszczania się. Mandaty będą dotkliweCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pójdziesz do apteki i ostro się zdziwisz. Mało kto wie, że obowiązuje reglamentacja
  2. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  3. Uwaga, ważne informacje ws. uczęszczania do szkół. Rodzice i uczniowie muszą się przygotować
  4. Uwaga, jutro się zacznie. Ludzie wyjdą na ulice, chodzi o obostrzenia
  5. "Co Pan przed nami ukrywa?" Jasnowidz Jackowski aż oniemiał. Przepowiednia jest tak porażająca, że nie chce o niej mówić
  6. RMF FM: wszystkie miasta wojewódzkie w czerwonej strefie. Tłumaczymy, co to oznacza

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News