Sytuacja w Warszawie jest coraz gorsza. Mimo pomocy mieszkańców, interesy upadają

Autor Julian Bakuła - 16 Listopada 2020
ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News

Lokale gastronomiczne w Warszawie mogą nie podnieść się po kolejnym ciosie, jaki stanowią dla nich jesienne obostrzenia sanitarne związane z koronawirusem. Ograniczone możliwości funkcjonowania i spadek ilości zamówień stanowią gwóźdź do trumny wielu knajpek już wcześniej osłabionych wskutek wiosennego lockdownu.

Jak będzie wyglądać Boże Narodzenie? Ministerstwo zabrało głos, w Warszawie zapadły pierwsze decyzjeJak będzie wyglądać Boże Narodzenie? Ministerstwo zabrało głos, w Warszawie zapadły pierwsze decyzjeCzytaj dalej

Knajpy w Warszawie przestają sobie radzić

Knajpy w Warszawie nie radzą sobie z jesiennymi obostrzeniami, które dla wielu z nich mogą oznaczać koniec działalności. Restrykcje ograniczające funkcjonowanie lokali gastronomicznych do wydawania dań na wynos lub z dowozem spowodowały spadek ilości zamówień.

Jakby tego było mało, obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej - w tym także na świeżym powietrzu - jest właściwie równoznaczny z zakazem picia i jedzenia na ulicy, co jest ciosem dla przedsiębiorców sprzedających jedzenie "do ręki".

"Przysmak" przy ul. Lwowskiej w Warszawie

Fatalną sytuację warszawskiej gastronomii dobrze widać na przykładzie znajdującej się przy ul. Lwowskiej knajpy "Przysmak". Jak podaje Gazeta Wyborcza, w swoim najlepszym okresie "Przysmak" wydawał 80 obiadów dziennie. Teraz jest to około 20 obiadów na dzień.

- Lokal ma swoją specyfikę. Pracujemy tylko pięć dni w tygodniu od godz. 12 do 16. Rano gotujemy, po południu wydajemy posiłki. Ale w pandemii mniej osób się u nas stołuje. W dodatku dobija nas czynsz - przywołuje słowa współwłaścicielki lokalu Barbary Denkiewicz Gazeta Wyborcza.

Dzisiaj grzeje:
1.Wybuch gazu w domu jednorodzinnym na Mazowszu. Wyleciały okna i drzwi od garażu, ranny mężczyzna
2. Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjścia
3. System wczesnego ostrzegania natychmiast zareagował. GIS wydał komunikat, chodzi o popularny ser

Przez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupówPrzez pół tygodnia sklepy będą zamknięte. Czeka nas kilka dni bez robienia zakupówCzytaj dalej

Kluboksięgarnia Radio Telewizja

W zdecydowanie złej sytuacji finansowej znajduje się także działająca od 4 lat na warszawskim Muranowie kluboksięgarnia Radio Telewizja. Jest to sytuacja tym bardziej niefortunna, że lokal zaczął przynosić zyski dopiero w zeszłym roku.

"Drodzy, doszło do tego, że prosimy o zrzutkę. Niestety pandemia dopadła nas nie wirusem, tylko zakazem sprzedaży kawy i ciast w kawiarniach, zakazem spotkań dla więcej niż pięciu osób i po prostu pozostawaniem w domach. Jeszcze niedawno sala na górze tętniła premierami książek i spotkaniami autorskimi, na których było tak wiele osób, że musieliśmy ograniczać liczbę wchodzących ze względów bezpieczeństwa, żeby ludzie nie stali na schodach. Od początku pandemii nie było ani jednej imprezy" - czytamy w apelu knajpy opublikowanym na Facebooku.

Drodzy, doszło do tego, że prosimy o zrzutkę. Niestety pandemia dopadła nas nie wirusem, tylko zakazem sprzedaży kawy i...

Opublikowany przez Kawiarnia-Księgarnia Radio Telewizja Sobota, 7 listopada 2020

Rurki z Wiatraka

Na Wawa Info informowaliśmy ostatnio także o podobnym apelu, jaki wystosowała do swoich klientów znajdująca się przy ul. Grochowskiej, nieopodal ronda Wiatraczna, znana warszawiakom od lat cukiernia sprzedająca rurki z bitą śmietaną.

"Zakaz spożywania posiłków na ulicy wbił nam nóż prosto w serce i mimo prób wyjścia z sytuacji obronną ręką, dodawano kolejne obostrzenia. Niestety grozi nam bankructwo. Jakoś dawaliśmy radę do tej pory, ale teraz nie mamy praktycznie wyjścia, dlatego postanowiliśmy zwrócić się do Was z apelem i prośbą, by wspierać lokalne przedsiębiorstwa. (...) Prosimy o pomoc, bo przyszłość jawi nam się w czarnych barwach!" - pisali właściciele. Warszawiacy odpowiedzieli na ten apel, ustawiając się w długiej kolejce do cukierni.

Szanowni Państwo, Dziękujemy Wam za dotychczasowe wsparcie, za wszystkie miłe słowa i bezinteresowną pomoc. Niestety,...

Opublikowany przez Rurki z Bitą Śmietaną Rondo Wiatraczna Poniedziałek, 9 listopada 2020

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zmarł wybitny aktor, od kilku miesięcy nie miał chęci do życia. Odszedł w wieku 100 latZmarł wybitny aktor, od kilku miesięcy nie miał chęci do życia. Odszedł w wieku 100 latCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Internauta zarzucił Majdanowi, że udawał chorego na COVID. Riposta męża Rozenek była bardzo dosadna
  2. 46-letni mężczyzna wracał z grzybobrania. Umierał w męczarniach
  3. Duże zmiany w komunikacji. ZTM właśnie podał komunikat, niektóre linie znikają
  4. Nagła zmiana planów. nie będzie blokad ulic. Kobiety wydały oświadczenie, w zamian inna akcja
  5. Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedni
  6. Od dzisiaj nowe zasady kwarantanny w całej Polsce. Mamy potwierdzenie, sanepid rezygnuje
  7. Zmiany w systemie egzaminowania kierowców. Będzie wystarczyć 15 minut, by pożegnać prawo jazdy

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News