Zacznie się w weekend i utrudni życie wielu warszawiakom. W całej stolicy rozpoczynają się prace

Autor Kamil Matuszak - 13 Listopada 2020
Utrudnienia w weekendŹródło: Piotr Molecki/East News

W ten weekend mieszkańców Warszawy czekają duże utrudnienia. Pokrzyżować mogą one plany również tym, którzy nie zamierzali podróżować samochodem lub nawet wychodzić z domów.

Uczniowie niedługo wrócą do szkół? Podano datę i warunek, który musi zostać spełnionyUczniowie niedługo wrócą do szkół? Podano datę i warunek, który musi zostać spełnionyCzytaj dalej

W ten weekend na warszawiaków czeka sporo utrudnień. Rozpocznie się remontowy szał, który potrwa od piątku do wtorku. Prace mogą przeszkodzić w podróżowaniu samochodem, komunikacją miejską, a także uniemożliwić niektóre piesze spacery.

Rondo oraz drogi dla rowerów

Ratusz poinformował o pracach na skrzyżowaniu Karmelickiej z Anielewicza, na którym drogowcy budować będą rondo. Na jego obwodzie powstanie jednokierunkowa droga dla rowerów. Między ulicami Okopową a Karmelicką wyznaczają pasy rowerowe po obu stronach jezdni.

Od piątku do poniedziałkowego poranka zwężona będzie jezdnia ul. Anielewicza na odcinku od ul. Okopowej do Smoczej. Ruch będzie odbywał się w jednym kierunku - od ul. Okopowej do ul. Smoczej. W odwrotnym kierunku poprowadzony zostanie objazd ulicami: Smocza – Stawki – Okopowa. Tymi ulicami pojadą autobusy linii 111, 180, N41 i N91. Skrzyżowanie z ul. Esperanto będzie czynne.

Budowa metra zmienia organizację ruchu

Na styku Woli i Bemowa drążony jest obecnie tunel, który łączy metro. Trwa także budowa hali torów odstawczych, murowanie pomieszczeń technicznych, a także wyjść z przyszłych stacji. Od soboty, godz. 20:00 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w rejonie przyszłej stacji "Ulrychów".

Wyłączona z ruchu zostanie północna jezdnia Górczewskiej na odcinku pomiędzy Szańcową a zjazdem do centrum handlowego.

Jest nowa decyzja rządu. Narodowej kwarantanny na razie nie ma, wiemy co z restrykcjamiJest nowa decyzja rządu. Narodowej kwarantanny na razie nie ma, wiemy co z restrykcjamiCzytaj dalej

Remont rozjazdów tramwajowych

W weekend 14-15 listopada, odbędzie się zapowiadana naprawa rozjazdów po zachodniej stronie ronda Waszyngtona. Tramwaje nie będą jeździły mostem Poniatowskiego. Zawieszone będą kursy linii 7 i 25. Tramwaje linii 9 i 22 dojadą tylko do pętli na pl. Starynkiewicza, a linii 24 - do pętli Banacha. Na tory wyjadą wagony uzupełniających linii tramwajowych 74 i 75, które pojadą mostem Śląsko-Dąbrowskim:

74: KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – Kawęczyńska – al. Tysiąclecia – Kijowska – Targowa – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK,

75: ANNOPOL – Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – Odrowąża – rondo Żaba – 11 Listopada – Targowa – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK.

W Al. Jerozolimskich pasażerowie będą mogli skorzystać z autobusów zastępczej linii Z-9, kursującej pomiędzy pl. Narutowicza a rondem Waszyngtona.

Prace wodociągowe również w ten weekend

W sobotę oraz niedzielę, 14 i 15 listopada, trwać będą również prace wodociągowe na ul. Posag 7 Panien. Droga nie będzie przejezdna pomiędzy torami a ul. Szamoty. Objazd będzie poprowadzony ulicami Gierdziejewskiego – Balicka – Władysława Jagiełły – Traktorzystów – Szamoty

Autobusy linii 177 przemieszczać się będą ulicami Keniga i Orląt Lwowskich, a linii 228 – ulicami Posag 7 Panien i Szamoty.

Dzisiaj grzeje:
1.Właściciel mieszkania spalonego podczas marszu zabrał głos. Mocne słowa w kierunku narodowców
2. Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję
3. Reporter ranny podczas marszu. Tomasz Gutry został postrzelony

Utrudnienia także w poniedziałek i wtorek

Natomiast tuż po weekendzie, w poniedziałek 16 listopada, na Szwedzkiej pracować będą ciepłownicy. Jezdnia na odcinku pomiędzy ulicami Strzelecką a Stalową będzie zwężona. Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy - w stronę al. "Solidarności".

Dodatkowo budowane jest zabezpieczenie przeciwpowodziowe wzdłuż ulic Wybrzeże Szczecińskie i Wybrzeże Helskie. Powstawać będzie również nowa jezdnia wraz z chodnikami i drogami rowerowymi. We wtorek 17 listopada, o godz. 11:00 rozpocznie się przebudowa wlotu Kłopotowskiego. W ramach tych robót jezdnia na odcinku od Panieńskiej do Wybrzeża Szczecińskiego zostanie zwężona do jednego pasa ruchu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuJasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny komunikat od ING. Potężne ograniczenia uderzą w wielu klientów
  2. Bliskie spotkanie z jeleniem. Kierowca nie miał żadnych szans na reakcje - Wideo
  3. Czy Warszawa zamiast narodowej kwarantanny znajdzie się w czarnej strefie? Nowe dane dają jasną odpowiedź
  4. Jasnowidz Jackowski wysyła ostrzeżenie. Najnowsza przepowiednia zapowiada koniec, zostało niewiele czasu
  5. Uczniowie niedługo wrócą do szkół? Podano datę i warunek, który musi zostać spełniony
  6. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda
  7. Właśnie podano tragiczną wiadomość. Nie żyje kultowa postać polskiego sportu, wielu Polaków w żałobie

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News