Mężczyzna zaczepił 13-latkę w windzie. Był uzbrojony, zaczął grozić dziewczynce

Autor Julian Bakuła - 10 Grudnia 2020
Incydent w windzieŹródło: ]SE/EASTNEWS

Policjanci z Targówka otrzymali kilka dni temu zgłoszenie od rodziców 13-letniej dziewczyny, która przeżyła chwilę grozy w windzie. Mężczyzna uzbrojony w niebezpieczne narzędzie groził jej śmiercią. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, mężczyzna stał pod blokiem. Przedstawiono mu zarzuty i zastosowano wobec niego trzymiesięczny areszt.

Incydent w windzie na Pradze

Kilka dni temu w Warszawie miała miejsce interwencja policji z Targówka w związku z groźnym incydentem w windzie w bloku przy ulicy Bolesławickiej, gdzie pewien mężczyzna zaczepił 13-letnią dziewczynę, kierując do niej groźby karalne.

"Z relacji małoletniej wynikało, że 39-latek, trzymając w ręku niebezpieczne narzędzie, groził jej pozbawieniem życia. Na szczęście dziewczynce udało się uciec i od razu po całej sytuacji poinformowała rodziców, którzy zaalarmowali Policję" - relacjonuje mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji VI.

Mężczyzna stał przed blokiem

Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zastali przed blokiem podejrzanie zachowującego się mężczyznę. "Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, podjęli próbę rozmowy z mężczyzną i już po chwili wiedzieli, że mają do czynienia ze sprawcą zdarzenia. Ponadto podczas przeszukania jego odzieży mundurowi ujawnili niebezpieczny przedmiot opisany przez dziewczynkę. 39-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ul. Chodeckiej" - relacjonuje mł. asp. Sulich.

Po zebraniu przez śledczych materiału dowodowego mężczyźnie został przedstawiony zarzuty kierowania gróźb karalnych wobec 13-latki. Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt. "Za kierowanie gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2" - informuje mł. asp. Sulich.

Kradzież na Bródnie

Na początku grudnia pisaliśmy na wawainfo,pl o kradzieży, do której doszło 22 września przy ulicy Krasnobrodzkiej, gdzie podająca się za pracownika gazowni kobieta miała ukraść 19 tysięcy 200 zł. Podejrzewana o kradzież kobieta została uchwycona przez kamery monitoringu.

Zwracamy się do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje o tej kobiecie, aby skontaktowały się z Dyżurnym Komisariatu Policji Warszawa Targówek, w siedzibie jednostki przy ul. Chodeckiej 3/5, pod całodobowym numerem telefonu 47 723-81-71 lub policjantem prowadzącym sprawę tel. 47 723 81 52, powołując się na numer KPD-II-6202/20 - apelowała wtedy policja z Targówka.

warszawa

Kłótnia mieszkańców Targówka

Z kolei pod koniec listopada relacjonowaliśmy na wawainfo.pl kłótnię, jaka wybuchła na grupie sąsiedzkiej dla mieszkańców Targówka na Facebooku po tym, jak jeden z członków grupy wystawił na sprzedaż sprawną pralkę marki Bosch, wyceniając ją na 300 zł.

"Byście oddali ludziom potrzebującym" - napisał jeden z członków grupy, wywołując awanturę. Mężczyzna został posądzony o chęć rozporządzania czyjąś własnością i narzucania czegoś innym, chociaż niektórzy brali go w obronę, doceniając troskę o biedniejszych mieszkańców.

Dzisiaj od 17 blokada centrum Warszawy. Domagają się zmian od władz, działać należy natychmiastDzisiaj od 17 blokada centrum Warszawy. Domagają się zmian od władz, działać należy natychmiastCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

Zobacz także, jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News